Nauczyciele - pracownicy biblioteki szkolnej
Agnieszka Mikicka
Małgorzata Doroszuk
Komunikaty / Ogłoszenia
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0.
W roku 2021 nasza szkoła otrzymała dofinansowanie w wysokości 15 tysięcy złotych na zakup książek do biblioteki szkolnej w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0.
Program został uchwalony na lata 2021-2025 przez Radę Ministrów w celu poprawy stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego, stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy.
Dzięki otrzymanej dotacji zakupiono kilkaset nowych pozycji – atrakcyjne nowości wydawnicze dla dzieci i młodzieży oraz nowe lektury szkolne.Mamy nadzieję, że każdy uczeń znajdzie dla siebie coś interesującego!
LIST OTWARTY DO RODZICÓW
Propozycje na czas kwarantanny z powodu koronawirusa
2020-05-18
Kochani Uczniowie,
Wiemy, że macie teraz bardzo dużo zajęć przy komputerze. Dlatego nie wysyłamy Wam filmów do oglądania, ale proponujemy!!!
Pomóżcie naszym małym i dużym braciom i siostrom – bo tak nazywał zwierzęta sam św. Franciszek z Asyżu.
Bądźcie dobrzy dla Waszych podopiecznych. A dla bezdomnych, pozostawcie gdzieś na podwórku jedzenie i wodę. Jeśli macie możliwość, przeznaczcie na schronisko swoje kieszonkowe.
Pozdrawiamy Was i dziękujemy w imieniu zwierzaków.
2020-05-11
Drodzy Uczniowie,
Przyszedł maj do ogrodu, lasu i na łąki. A tam wszystkie stworzenia duże i małe co robią? Dowiecie się z wędrówek Skrzata Borówki...
2020-05-05Kochani Rodzice,Wy wiecie najlepiej, że wiele lęków i niepokojów naszych dzieci można ukoić dobrą i mądrą bajką.Chcemy zaproponować wam bajkę, napisaną specjalnie z myślą o nowej, trudnej dla naszych najmłodszych rzeczywistości walki z pandemią. Opowiada ona o tym, jak piękną krainę Pollandii zaatakowały koronostworki...Zapraszamy!- O tym, jak Marcelek z krainy Pollandii obronił dom przed koronastworkami
- O Maksie i jego cioci Kwarantannie
- O Wielkiej orkiestrze Antykoronawirusowej Pomocy
- O krainie Pollandi, która uniknęła śmieciowej epidemii
2020-04-29
Drodzy Uczniowie
Jak wiecie maj jest miesiącem szczególnym dla historii Polski. W pierwszych trzech dniach obchodzone są w Polsce trzy ważne święta:
1 maja- Międzynarodowe Święto Pracy obchodzone nie tylko w Polsce, ale i na świecie.
2 maja- ustanowiony został Dniem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.
3 maja- rocznica uchwalenia Konstytucji R P.
Więcej dowiecie się z załączonego filmu.
Link do filmu
2020-04-24
Drodzy uczniowie
Proponujemy, abyście w zbliżający się weekend zafundowali nieco rozrywki swoim rodzicom i zaprosili ich do wspólnego wysłuchania słuchowiska. Gwarantuję, że niektórzy rozpoznają je z czasów swojego dzieciństwa! Zróbcie konkurs - kto z rodziców lub dziadków rozpozna głosy wszystkich aktorów?
Może urządzicie wspólną zabawę - tak jak bohaterowie bajki ruszycie tropem zmyślnie pozostawionych wskazówek? ( niekoniecznie ułożonych z czekoladek i cukierków :)
A może w gronie rodzinnym sami wystawicie bajkę, w której odegracie główne role?
Zapraszamy do wysłuchania bajki "Jaś i Małgosia" wystawionej według tekstu Jana Brzechwy.
2020-04-22
Kochani uczniowie!
Dzisiaj, jak co roku, w ponad 180 krajach świata obchodzony jest Dzień Ziemi. Pamiętajcie o opiece nad przyrodą, o ekologicznym postępowaniu, którego zasady tak dobrze znacie, I SWOIM ZACHOWANIEM SPRAWCIE, ABY DZIEŃ ZIEMI BYŁ ... CODZIENNIE.
Czy pamiętacie o podglądaniu przyrody za pośrednictwem komputerów?
W Klekusiowie, ośrodku dla dzikich zwierząt, bociany Klekuś i Kropeczka dzielnie wysiadują 5 jaj! Do ich gniazda możecie zaglądać online przez kamerę 4 umieszczoną przy gnieździe:Klekusiowo - kamera
Wiele platform medialnych przygotowało z okazji Dnia Ziemi specjalne oferty programów przyrodniczych - w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa coraz więcej platform decyduje się na udostępnianie materiałów w sieci. Netflix, chcąc wspomóc nauczycieli i uczniów w czasie kwarantanny, udostępnił na swoim kanale na YouTube 10 filmów i seriali dokumentalnych. Wśród nich znalazły się m.in. "Nasza planeta" - kultowa seria opowiadająca o wyjątkowych cudach natury. Narratorem jest Sir David Attenborough.
2020-04-20
Nic nie zastąpi spotkania z książką.... ale czasem, gdy nie ma pod ręką książki i nie można udać się do biblioteki, warto skorzystać z propozycji specjalnych pasm edukacyjnych, polecanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej:
lektury.gov.pl
dostępnych jest tu online wiele lektur szkolnych, np. Tajemniczy ogród, W pustyni i w puszczy, itp.
albo serwis Polskie Radio Dzieciom
gdzie nasi uczniowie znajdą mnóstwo słuchowisk, bajek i krótkich programów edukacyjnych.
2020-04-17
Kochani uczniowie,
Dzisiaj proponujemy kolejną z naszych wspaniałych bajek - słuchowisk z czasów dzieciństwa waszych rodziców.
Oto bajka o Czerwonym Kapturku...
2020-04-16
Nadeszła wreszcie wyczekiwana wiosna, a my nie możemy wychodzić na długie spacery...
Zachęcamy wiec do poszukiwania przyrody dzięki kamerom, montowanym przez leśników.
Oto pierwsza z serii uroczych Przyrodyjek - historyjek o zwierzętach nagrywanych specjalnie dla dzieci.
Kliknij tutaj aby obejrzeć
Mamy nadzieję, że zachęci was do poznawania życia zwierząt w naszych polskich lasach.
Miłego oglądania życzą
nauczyciele biblioteki szkolnej
2020-04-08
Kochani! Za oknami wiosna w pełni, rozkwitają pierwsze kwiaty i od razu wracają wspomnienia, jak to w szkolnej bibliotece witaliśmy powroty ptaków przebierając wszystkie dzieci za jaskółki albo robiąc wspólnie wielkiego papierowego bociana.
W tym roku zostajemy w domach, ale dzięki nowym technologiom możemy śledzić wiosnę na ekranach naszych komputerów.
Proponujemy wam, byście codziennie sprawdzali co słychać w bocianich gniazdach, w których zamontowane są kamery, nadające przez cały czas relację z życia tych cudownych ptaków.
To naprawdę wciąga i jest lepsze od wszystkich seriali!
Klekusiowo
(Obraz z gniazda bocianów nadaje kamera 4, ale zachęcam do przełączania się też na inne, pokazujące zwierzęta w ośrodku rehabilitacyjnym dla zwierząt).
Z wiosennymi pozdrowieniami
nauczyciele biblioteki szkolnej