- Piątek 25.04.2025
Rekrutacja na rok szkolny 2025/2026
Roboty Photon
06.03.2020Uczniowie uczęszczający na zajęcia dodatkowe - "Lubimy programować" i "Zajęcia kreatywne z informatyki" tak jak ich młodsi koledzy z klas II i II mieli okazję po raz pierwszy zmierzyć się z zaprogramowaniem naszych robotów. Było radosnie i zbyt krótko...mówiła jedna z uczestniczek zajęć.
7
Międzynarodowa lekcja on-line - Live Class
29.02.202028 lutego o godzinie 15.00 naszego czasu chętni uczniowie klas VII mogli uczestniczyć w międzynarodowej lekcji on-line. Live Class to wyjątkowy projekt dla nauczycieli i uczniów, w którym biorą udział szkoły z różnych krajów na całym świecie. W ramach projektu Live Class, organizowanego przez wydawnictwo Pearson we współpracy z BBC, uczniowie stają się częścią międzynarodowej klasy, w której jedynym językiem komunikacji jest język angielski. Podczas lekcji online przeprowadzonej na żywo przez nauczyciela języka angielskiego z Wielkiej Brytanii, pana Roberta Dean, uczniowie mieli unikalną okazję do wejścia w dynamiczną globalną klasę. Podczas zajęć połączyliśmy się z uczniami z takich krajów jak Meksyk, Kolumbia, Rosja, Ukraina, Chorwacja i Serbia.
"Szkoła Przyjazna Wodzie - Aktywni Błękitni"
27.02.2020Nasza szkoła stara się o uzyskanie certyfikatu "Szkoła Przyjazna Wodzie - Aktywni Błękitni" w ramach projektu edukacyjnego zorganizowanego przez Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie.
Patronaty
• Patronat Honorowy:
Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, Pomorski Kurator Oświaty, Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty, Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty
• Patronat Merytoryczny: Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku
• Patronat Medialny: Radio Gdańsk
W ramach projektu zaplanowaliśmy następujące działania :
1) 20 marca w szkole obchodzimy światowy Dzień Wody;
2) bierzemy udział w pokazach ratownictwa wodnego zorganizowanego przez Straż Pożarną;
3) bierzemy udział w zajęciach zorganizowanych przez Policję dotyczących bezpiecznego zachowania nad wodą;
4) zaprezentujemy przedstawienie teatralne dla przedszkolaków i uczniów klas I-III dotyczące ochrony środowiska i dbania o wodę;
5)
Mamy Je!
25.02.2020Dzisiaj po raz pierwszy młodzi pasjonaci programowania mieli okazję poznać i w bardzo krótkim czasie polubić roboty Photon.
Niebawem uczniowie, którzy jako pierwsi poznają tajniki programu Photon Edu, pod czujnym okiem nauczycielki informatyki przygotują lekcje pokazowe dla swoich klas. Nauczyciele i uczniowie będą mogli je wykorzystywać na zajęciach edukacyjnych (nie tylko na informatyce).
Etap szkolny konkursu Pomorski Czarodziej
21.02.202021 lutego 2020 r. uczniowie z kółka informatycznego "Bawimy się programowaniem" wzięli udział w konkursie organizowanym przez wolontariuszy firmy Intel. Od godz. 12.50 przez 120 minut rozwiązywali zadania przygotowane na platformie konkursowej baltie.net. Uczestnicy mieli 5 zadań do wykonania w programie Baltie3.
Po ogłoszeniu wyników zmierzą się z kolejnymi zadaniami w rejonowym etapie tego konkursu w marcu.
Mamy zwycięzcę XIV edycji Konkursu Informatycznego Bóbr 2019
19.02.2020Oficjalne wyniki XIV edycji Konkursu Informatycznego „Bóbr” 2019 kategoria Skrzat – klasy I-III
I miejsce zajął Jakub Wojewoda z kl. III d
Gratulujemy Jakubowi wyniku!
Niestety w tym roku na stronie konkursowej pojawił się komunikat
Ze smutkiem informujemy, że z powodu niewystarczających środków na organizację uroczystego zakończenia konkursu Bóbr, które miało się odbyć 6 marca 2020 roku na UMK w Toruniu, jesteśmy zmuszeni odwołać to spotkanie z naszymi Bobrami i ich opiekunami. Mamy nadzieję powrócić do tej tradycji w roku przyszłym. Wstrzymane chwilowo dyplomy laureatów i uczniów wyróżnionych będą wkrótce dostępne na platformie konkursu.
Jeszcze raz przepraszamy i życzymy pomyślności,
Organizatorzy Konkursu Bóbr
Spotkanie z Fryderykiem Chopinem
19.02.202019 lutego 2020 r. klasa VII A za namową Pana Sławomira Kochanka przygotowała niezwykłą lekcję dla klasy 2 A. Uczniowie zaproponowali swoim młodszym koleżankom i kolegom podróż w czasie. Fakty z życia Fryderyka Chopina i historia przedmiotów tego wielkiego muzyka mieszały się z fikcją, ale nikt nie miał tego za złe. Siódmoklasiści opowiadali niezwykłe historie związane z eksponatami, które zgromadzili. Zaczarowali tymi opowieściami swoich młodych słuchaczy.
Brawo Wy!
Akademia Bezpiecznego Puchatka
18.02.2020Uczniowie klas pierwszych zakończyli udział XI edycji programu edukacyjnego Akademia Bezpiecznego Puchatka. Celem programu była m in. edukacja i poprawa bezpieczeństwa dzieci, które rozpoczynają swoją naukę w szkole oraz wytworzenie u dzieci naturalnych sposobów unikania i reagowania na zagrożenia. Uczniowie w trakcie trwania programu poznali zagadnienia z zakresu bezpieczeństwa na drodze, w domu, w szkole oraz w Internecie. Na zakończenie uczniowie wzięli udział w Teście Bezpieczeństwa, który sprawdził wiedzę pierwszoklasistów, ale także był świetną zabawą i bardzo ciekawym doświadczeniem .
Walentynki
14.02.2020Dzisiaj w naszej szkole był piękny dzień. Z okazji Walentynek królował kolor czerwony - barwa miłości. Samorząd Uczniowski, którym opiekuje się Pani Sylwia Chwiej (kl. IV - VII) i Pani Iwona Kłos (kl. I - III) miał dla uczniów wiele atrakcji. Była poczta walentynkowa, malowanie twarzy i Randka w ciemno, którą prowadziła klasa VII a i Pan Sławomir Kochanek. Na lodowisku natomiast odbywały się Walentynki na lodzie w klimacie europejskim (pojawiły się wyrażenia w róznych jezykach związane z miłością, przyjaźnią) - tam opiekę sprawowali Pani Agnieszka Kryszewska i Pan Michał Mikołajek.
W imieniu uczniów serdeczne podziękowania składamy Państwu Nuż(Rodzicom ucznia z kl. VII a) za wykonanie przepięknego serca i ścianki walentynkowej.
Aktualne / Ważne
- Dostępna przestrzeń publiczna
- Plan postępowań zamówień publicznych na rok 205
- Dystrybucja tabletek jodku potasu w sytuacji wystąpienia zdarzenia radiacyjnego.
Informacja Burmistrza Pruszcza Gdańskiego dla mieszkańców miasta Pruszcz Gdański dotycząca miejsc dystrybucji tabletek jodku potasu w sytuacji wystąpienia zdarzenia radiacyjnego
Informuję, że w sytuacji wystąpienia zdarzenia radiacyjnego w następujących lokalizacjach zostaną uruchomione punkty dystrybucji tabletek jodku potasu:
1. Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 1 ul. Niemcewicza 1 (hala), 83-000 Pruszcz Gdański
2. Szkoła Podstawowa nr 2 ul. Tysiąclecia 5 (sala gimnastyczna), 83-000 Pruszcz Gdański
3. Szkoła Podstawowa nr 3 ul. Matejki 1 (kryta pływalnia), 83-000 Pruszcz Gdański
4. Szkoła Podstawowa nr 4 ul. Kasprowicza 16 (kryta pływalnia), 83-000 Pruszcz Gdański
5. Centrum Kultury i Sportu ul. Chopina 34 (kontener od strony boiska), 83-000 Pruszcz Gdański
W obiektach wymienionych w pkt. 1-4 tabletki jodku potasu wydawane będą wyłącznie osobom posiadającym adres pobytu stałego lub czasowego na terenie miasta Pruszcz Gdański. Tabletki będzie można odebrać tylko w szkole, której obwód obejmuje ulicę adresu pobytu stałego lub czasowego mieszkańca.
W Centrum Kultury i Sportu tabletki jodku potasu wydawane będą osobom niefigurującym w rejestrze mieszkańców oraz obywatelom Ukrainy przebywającym na terenie miasta Pruszcz Gdański.
Lista adresów i obwodów szkolnych dostępna jest do pobrania pod adresem: https://pruszcz-gdanski.pl/portal-aktualnosci-lista...#MiastoPruszczGdański
- Regulamin udzielania stypendium Burmistrza Pruszcza Gdańskiego
30 czerwca 2022 r. mija termin składania wniosków o udzielenie stypendium Burmistrza Pruszcza Gdańskiego za wyniki w nauce, osiągnięcia sportowe lub artystyczne dla uzdolnionych uczniów pobierających naukę na terenie Miasta Pruszcz Gdański, w ramach Pruszczańskiego Programu Wspierania Edukacji Uzdolnionych Dzieci i Młodzieży. Uchwała RM, regulamin i wzór wniosku znajdują się poniżej oraz w BIP Urzędu Miasta:
Regulamin udzielania stypendium Burmistrza Pruszcza Gdańskiego za wyniki w nauce, osiągnięcia sportowe lub artystyczne dla uzdolnionych uczniów pobierających naukę na terenie Miasta Pruszcz Gdański, w ramach Pruszczańskiego Programu Wspierania Edukacji Uzdolnionych Dzieci i Młodzieży. W załączeniu uchwała RM i wzór wniosku.
link na stronę internetową zawierającą wszystkie informacje dot. udzielania stypendium
- Budżet Uczniowski SP 3
- ВІТАЄМО У ПОЛЬЩІ!
- Zasady bezpiecznego korzystania z publicznego transportu zbiorowego
- Apel Prezesa Naczelnej Rady Lekarskiej
Na prośbę Ministerstwa Edukacji i Nauki Kuratorium Oświaty w Gdańsku przesyła apel Prezesa Naczelnej Rady Lekarskiej – Prof. dr. hab. med. Andrzeja Matyi skierowany do uczniów i rodziców w sprawie szczepienia dzieci powyżej 12 roku życia.
Jerzy Wiśniewski
Dyrektor
Wydziału Strategii i Nadzoru Pedagogicznego
Kuratorium Oświaty w Gdańsku
- Zmiana cennika wynajmu obiektów w szkole
- Raport o stanie zapewniania dostępności podmiotu publicznego
- Szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat – materiały informacyjne
Szanowni Państwo,
od 7 czerwca rodzice mogą rejestrować na szczepienie dzieci, które ukończyły 12. rok życia. Wcześniej została uruchomiona rejestracja dla uczniów w wieku 16 i 17 lat. Aktualnie szczepienia odbywają się w punktach populacyjnych i powszechnych.
Po zakończeniu wakacji szczepienia przeciw COVID-19 będą mogły być realizowane w trybie mobilnym na terenie placówek oświatowych. Będą je wykonywały podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień. Szczepienia będą realizowane według ustalonego harmonogramu, który obejmie także działania informacyjne w szkołach i placówkach. Dodatkowo Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Ministerstwem Zdrowia przygotowało rekomendacje dotyczące przygotowania się ucznia do szczepienia.
Działania informacyjne dotyczące szczepień w szkołach i placówkach będziemy kontynuować w kolejnych tygodniach.
Z wyrazami szacunku
Anna Ostrowska
Rzecznik Prasowy MEiN
Załączniki:
- Szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat – informacje dla szkół i placówek – komunikat MEiN
- Szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat – informacje dla szkół i placówek – plakat
- Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby niepełnoletniej przeciw COVID-19
- Szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat – rekomendacje dla rodziców – plakat
Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 978035