• Relacje z uroczystości, wydarzeń sportowych i wydarzeń klasowych

• Tydzień głośnego czytania w klasie III b.

• 25.10.2021 18:40
            • Uczniowie klasy bardzo lubią czytać książki, a także słuchać jak czytają inni. Towarzyszy im to od pierwszej klasy. W dniach od 18 do 22 października 2021 roku zostało przeprowadzonych szereg działań. Do czytania wybraliśmy ,,Baśnie H.CH. Andersena”, ,,Baśnie Braci Grimm”, książkę ,,Pat i Mat”oraz „Apolejka i jej osiołek”. W pierwszym dniu czytał każdy z klasy ,w drugim pani Ewa Złotucha, w trzecim tata Niny Żukowskiej, w czwartym uczniowie z Technikum Architektury Krajobrazu, którzy przyszli z mamą Marty Bąkowskiej, w piątym czytała pani Hania Rybka. Zakończyliśmy podsumowując ten tydzień poprzez zredagowanie notatki, zapisanie w zeszytach, wykonując prace plastyczne na temat przeczytanych książek. Przypomnieliśmy sobie, jak ważne jest czytanie. Rozwija wyobraźnię ,wzbogaca słownictwo ,wciela w role bohaterów, zbliża, rozwija koncentrację, rozbawia ,pozwala nam pokazywać emocje .Przy tej okazji dzieci nawiązały nowe znajomości ze starszymi koleżankami i kolegami. Było to miłe i bardzo owocne spotkanie, które zakończyło się wręczeniem prezentów i książeczek do samodzielnego uzupełnienia według własnego pomysłu. Będziemy nadal kontynuowali głośne czytanie, ponieważ bardzo lubimy.

Bardzo dziękujemy osobom, które zaangażowały się w czytanie.