• Relacje z uroczystości, wydarzeń sportowych i wydarzeń klasowych

• Klasa 7 a w Jabłoniowym Dworku

• 21.09.2021 18:21
            • Klasa VII a wraz z wychowawcą 16 września 2021 r. uczestniczyła w wycieczce edukacyjno- integracyjnej do Malenina.

Mimo deszczu wszystkim dopisywał humor i dobra energia. Ze stacji kolejowej pieszo wśród pól i sadów uczniowie powędrowali do Jabłoniowego Dworku. Na początek dowiedzieli się, jakie zabudowania gospodarskie znajdowały się kiedyś w gospodarstwie rolnym i do czego służyła stodoła, w której obecnie odbywają się zajęcia edukacyjne i rekreacyjne dla dzieci i młodzieży. Mogli spróbować jabłek i obsłużyć starą maszynkę do ich obierania. Następnie były zajęcia w sadzie na temat pracy sadowników i degustacja różnych gatunków jabłek. Potem był czas na ognisko i zabawę - m.in. karmienie kucyka, wyścigi drużyn w workach, przeciąganie liny i największa frajda .... zabawa w sianie.

Na koniec pobytu gorąca herbata z sokiem i szarlotka z bitą śmietaną. Zmęczeni, ale szczęśliwi ruszyli znowu na kilkukilometrowy spacer, aby dotrzeć na stację kolejową.