• Laboratoria Przyszłości w naszej szkole

• Działania wykorzystujące powierzony sprzęt

• Narodowe Czytanie

• Od 2012 roku zawsze na początku września ma miejsce Narodowe Czytanie. Jest to akcja społeczna propagująca znajomość literatury narodowej, w której obszerne fragmenty dzieł odczytywane są publicznie również w środkach masowego przekazu. W tym roku nasza szkoła także włącza się w to przedsięwzięcie. Z tej okazji 13 września zapraszamy klasy na:
              4. godzinie lekcyjnej – 8C, 8E
              5. godzinie lekcyjnej – 7A, 8D
              6. godzinie lekcyjnej – 7B, 8A, 8B
              na hall przy sali 36. Wspólnie wysłuchamy ballad „Świtezianka” i „Romantyczność” Adama Mickiewicza czytanych przez uczniów naszej szkoły. Klasy przychodzą pod opieką nauczycieli, z którymi mają zajęcia.
              Polonistki i Pani Dorota Ledwig

Prezentowane wyposażenie (nagłośnienie) zostało zakupione dzięki udziałowi szkoły w programie Laboratoria Przyszłości.

• Jedne z najpiękniejszych życzeń jakie otrzymaliśmy:
              "Cudowni Nauczyciele z SP 3, życzę Wam takiej energii, która pozwoli Wam nie tylko przetrwać trudne czasy, ale też da chęć do działania, bycia realnie, konstruktywnie i z mocą w tym co robicie".
              Podczas Akademii były również wręczone Nagrody Burmistrza i Nagrody Dyrektora dla nauczycieli naszej szkoły za szczególne osiągnięcia w pracy.
              Od Samorządu Uczniowskiego otrzymaliśmy Certyfikaty Nauczyciela Dodającego Skrzydeł.
              Cudowny występ pełen humoru i wzruszenia dostarczyła nam klasa VI a (występ przygotowała Pani Agnieszka Wiśniewska). Nasi najmłodsi uczniowie zadedykowali nam piosenki, które zaśpiewali z energią, radością i szczerym uśmiechem.
              Szczególne podziękowania dla Was Rodzice, za wsparcie, aby nasi uczniowie mogli tak doskonale zaprezentowac się w tym dniu na szkolnej scenie.
              Dziękujemy :)

• Nauka z Robotami Photon Edu

• Dziewczynki z klasy 5 b wzięły udział w lekcji promującej naukę programowania z wykorzystaniem robotów. Bardzo szybko opanowały podstawy pracy z Photonem. Za tydzień zorganizują wraz z nauczycielką informatyki Panią Renatą Ornoch lekcję dla obecnych w tym czasie w szkole klas I - III, na którą już dzisiaj zapraszamy chętne klasy. Po tej lekcji, nauczyciele będą mogli korzystać z naszych Robotów, które uczą się razem z uczniami sprawiając im dużo radości.

Prezentowany sprzęt (Roboty Photon Edu) został zakupiony dzięki udziałowi szkoły w programie Laboratoria Przyszłości.

• XXIII Powiatowa Olimpiada Osób Niepełnosprawnych

• Po pandemicznej przerwie po raz kolejny ks. Stanisław Łada i Pani Alicja Ścierzyńska we współpracy z dyrekcją szkoły i licznymi wolontariuszami - uczniami, nauczycielami i rodzicami przygotowali szereg konkurencji sportowych dla osób niepełnosprawnych.
              W atmosferze dobrej zabawy i sportowego zachowania odbyły się liczne zabawy i gry zakończone udekorowaniem uczestników medalamii pucharami. Wszyscy uczestnicy otrzymali również prezenty.
              Kolejne wydarzenie, które dostarczyło wiele radości.

• Warsztaty - webinar

• 16 grudnia w pracowni komputerowej Panie Estera Chrzanowska i Emilia Chamerska zorganizowały dla uczniów warsztaty z drukarką 3D. Uczniowie projektowali i drukowali elementy szopki bożonarodzeniowej.

Galeria zdjęć

Prezentowane wyposażenie (Drukarka 3D) zostało zakupione dzięki udziałowi szkoły w programie Laboratoria Przyszłości.

• Zajęcia laboratoryjne kółka biologicznego

• Galeria zdjęć

Aparat fotograficzny z akcesoriami wykorzystany podczas zajęć został zakupiony dzięki udziałowi szkoły w programie Laboratoria Przyszłości.

• Zajęcia koła biologicznego - izolowanie roślinnego DNA

• Zajęcia koła biologicznego - czy reklamy kłamią. Badanie leków na zgagę i gumy do żucia.
            • Zajęcia w terenie kółka biologicznego

• Dzisiejsze zajęcia TERENOWE Szkolnego Koła Biologicznego to prawdziwa weryfikacja. Tylko miłośnik przyrody wybiera się podczas chłodu💤, wiatru🌀i marznącej mżawki 🌨️ na badania i obserwacje 🔎 przyrodnicze.
              Dzięki znawcy wędkarstwa i rzeki, Krzysztofowi z 8A, znaleźliśmy bezpieczne dojścia do wody i roślinności przybrzeżnej. Poszukiwaliśmy bioindykatorów stanu czystości Raduni. O tej porze roku zadanie wyjątkowo trudne.

• Roboty Photon Edu

• 23 lutego 2023 r. młodzi programiści rozpoczeli przygotowania do prowadzenia warsztatów z uczniami podczas Dni Nauki w naszej szkole.