• Witamy na naszej stronie

• Nasza szkoła korzysta z platformy EduPage, na której znajdują się bieżące informacje z życia szkoły. Strona jest wciąż rozbudowywana.
      • Nasza szkoła jest na liście 78 placówek, które otrzymały Odznakę Szkoła eTwinning na lata 2023-2024. Ta odznaka to zasługa aktywnych nauczycieli eTwinnerów, którzy działają w naszej szkole od kilku lat. Był to też jeden z celów projektu PO WER
    • Sobota 21.09.2024
    • UWAGA!
      Zmiany w logowaniu do dziennika! - filmy instruktażowe znajdują się w zakładce Dziennik
      aktualizacji dokonujemy na komputerze

• Spotkanie z pracownikami firmy Simens Gamesa

04.05.2023

Dnia 25 kwietnia w ramach doradztwa zawodowego odwiedzili naszą szkołę pracownicy firmy Simens Gamesa, by opowiedzieć uczniom klas 8 o branży energetyki odnawialnej, a dokładnie o farmach wiatrowych i możliwości zatrudnienia i specyfice pracy w takiej firmie. Po obejrzeniu prezentacji, uczniowie rozwiązywali quizy na temat źródeł energii odnawialnej i budowy wiatraków. Pracownicy firmy Simens opowiedzieli o swojej firmie i jej działalności. Uczniowie byli bardzo zaangażowani w trakcie zajęć i orzymali dodatkowe oceny z j. angielskiego, ponieważ część zadań była właśnie w tym języku.

• Powiatowe Igrzyska Dzieci w piłce nożnej

27.04.2023

27 kwietnia 2023 r. odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci w piłce nożnej chłopców. Nasza reprezentacja zajęła I miejsce i zakwalifikowała się do półfinału wojewódzkiego. Wśród zespołów, które grały w dzisiejszym turnieju były szkoły z Borkowa, Suchego Dębu, Pomlewa, Kowal, Trąbek Wielkich i nasza drużyna, która grała w składzie: bramkarz Andrzej Mąka 7 B, Oskar Kułaga 7 b, Mateusz Kuryłko 7 b, Stanisław Włoszek 7 a, Sebastian Talarowski 6c, Franciszek Zachłowski 6 c, Maksymilian Korzep 6 c, Arkadiusz Żakowiecki 6 a, Michał Rogowski 6 a, Paweł Kulik 6 a.
            Brawo!

• Muzeum Zwiedzane w Ciemności

24.04.2023

24 kwietnia klasa 8A wraz z opiekunami udała się na wycieczkę do Gdańska. Można powiedzieć, że cel wyjazdu to mieszanka tradycji z postępem.
            Tradycja, to warsztaty historyczne pt. ,,Spacer drogą królewską’’ dawnego Gdańska pod czujnym okiem nauczyciela historii. Swoje ciekawe wystąpienia mieli także klasowi pasjonaci historii.
            Jeśli zaś mowa o postępie to uczniowie odwiedzili nowoczesne ,,Muzeum Zwiedzane w Ciemności.’’ Ideą tej placówki jest poznanie i odkrycie rzeczywistości osób niewidomych za pomocą wszystkich zmysłów z wyjątkiem wzroku. Na co dzień to wzrok dostarcza nam około 80 % informacji, które zdobywamy o świecie. Przewodnikami po tej placówce były osoby niewidome i niedowidzące w dużym stopniu. Klasa 8A dowiedziała się wielu informacji o życiu codziennym i problemach osób niewidomych.

• Pola Nadziei

23.04.2023

Ten weekend upłynął pod hasłem💛❤️💛 PÓL NADZIEI💛❤️💛 - corocznej akcji organizowanej przez hospicja w całej Polsce. Ponad 50🎓 uczniów naszej szkoły wzięło udział w tym WYDARZENIU. W sobotę 18🎓 uczniów uczestniczyło w kweście na rzecz Domu Hospicyjnego w Pruszczu Gdańskim. W niedzielę 19 🎓 uczniów kwestowało na rzecz pomorskich hospicjów przed jednym z pruszczańskich kościołów. Po południu maszerowaliśmy w uroczystej paradzie, a w trakcie festynu grupa uczniów i uczennic z klas 6 obsługiwała jedno ze stoisk. Na scenie pojawiły się uczennice należące do szkolnego kółka teatralnego. To były intensywne dwa dni, ale było warto. Było wspaniale! Drodzy Uczniowie! Wasza postawa wiele osób wzruszyła, w niejednym wzbudziła nadzieję na lepsze jutro, a nas przepełniła dumą. Dziękujemy Wam za zaangażowanie! ❤️

• Aktualne / Ważne