• Witamy na naszej stronie

• Nasza szkoła korzysta z platformy EduPage, na której znajdują się bieżące informacje z życia szkoły. Strona jest wciąż rozbudowywana.
      • Nasza szkoła jest na liście 78 placówek, które otrzymały Odznakę Szkoła eTwinning na lata 2023-2024. Ta odznaka to zasługa aktywnych nauczycieli eTwinnerów, którzy działają w naszej szkole od kilku lat. Był to też jeden z celów projektu PO WER
    • Sobota 21.09.2024
    • UWAGA!
      Zmiany w logowaniu do dziennika! - filmy instruktażowe znajdują się w zakładce Dziennik
      aktualizacji dokonujemy na komputerze

• Przygotowania do udziału w Polach Nadziei

21.04.2023

Fundacja Dom Hospicyjny w Pruszczu Gdańskim organizuje tegoroczne Pola Nadziei w Pruszczu Gdańskim.
            22 kwietnia odbędzie kwesta przy obiektach handlowych, 23 kwietnia przemarsz przez miasto i festyn
            w Cukrotece.
            Zachęcamy wszystkich do włączenia się w akcję Pola Nadziei na Pomorzu.
            A w naszej szkole idą pełną parą! Finał już w najbliższą niedzielę. Czekamy na Was! Już teraz dziękujemy wszystkim zaangażowanym! Bądźcie z nami na paradzie!!!

• Pamiętamy...

20.04.2023

19 kwietnia obchodziliśmy 80 rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. Uczennice klasy 8 A włączyły się w akcję ,,Żonkile''. Wychowawca klasy i jednocześnie nauczyciel historii przybliżył zagadnienia związane z tym jakże bolesnym wydarzeniem odnoszącym się do zagłady Żydów i ich heroicznego zrywu ,,by umrzeć godnie z bronią w ręku jak żołnierze''. Od wielu już lat żonkil jest symbolem powstania Żydów w getcie warszawskim . Papierowe żółte żonkile wykonane przez dzieci z papieru pojawiły się na drzwiach jednej z sal lekcyjnych jako przypomnienie o tej bolesnej rocznicy

• Kółko geograficzne

20.04.2023

Poranek był rześki, ale to nie zniechęciło Naszych młodych pasjonatów geografii do działań w terenie w ramach dodatkowych zajęć z geografii! Dzisiaj wybraliśmy się na obserwacje pogodowe na patio naszej szkoły, gdzie znajduje się klatka meteorologiczna. Wykorzystując dodatkowo przenośną stacje pogody dokonaliśmy obserwacji i analizy różnych składników pogody. Zmierzyliśmy temperaturę, sprawdziliśmy ciśnienie, oceniliśmy zachmurzenie, kierunek i prędkość wiatru. Poznaliśmy działanie higrometru i dowiedzieliśmy się, dlaczego wszystkie te przyrządy służące do oceny pogody ktoś kiedyś zamknął w klatce 🙂 Było dużo pytań i jeszcze więcej odpowiedzi. Jedno jest pewne – deszczu dzisiaj nie będzie, parasole możecie zostawić w domu 🙂 Najbliższe dni będą słoneczne i typowo wiosenne ! Dużo słońca dla wszystkich ! 🙂

• Gratulujemy sukcesu naszym uczennicom z klasy 8 a

18.04.2023

Uczennice z klasy VIII a Julia Krawczuk Goluch i Wiktoria Krawczuk Goluch w konkursie literackim - tym razem jako drużyna - w wojewódzkim konkursie kuratoryjnym MOŻEMY POROZMAWIAĆ… o CIEKAWYM SPOTKANIU" poświęconym trzem niezwykłym postaciom ogłoszonym przez Sejm Rzeczpospolitej Polskiej patronami roku 2022: Marii Grzegorzewskiej – polskiej pedagog, psycholog i profesor;Ignacemu Łukasiewiczowi – wynalazcy, farmaceucie i przedsiębiorcy, Wandzie Rutkiewicz – alpinistce i himalaistce. Decyzją komisji konkursowej w składzie: Dorota Bandzmer, Wioleta Górska-Sierońska, Krzysztof Rześniowiecki 18.04.2023 r. w V LO w Gdańsku podczas rozmowy finałowej uzyskały zaszczytny tytuł: Laureat etapu wojewódzkiego i otrzymują 2 dodatkowe punkty podczas rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. Gratulujemy sukcesu!
            Wielkie brawa dla Pani Beaty Tkaczyk, nauczycielki języka polskiego naszych uczennic.

• "Tydzień Retro" w naszej szkole

14.04.2023

Samorząd Uczniowski zaprasza wszystkich uczniów do wzięcia udziału w "Tygodniu Retro".
            Od 17 - 21 kwietnia 2023 w naszej szkole usłyszeć będzie można piosenki z okresu lat 80 - 90. Obecnie można podziwiać wystawę makiet przy sali 37 (makiety wykonane przez uczniów klas 8 pod czujnym okiem Pani Doroty Ledwig nauczycielki historii).
            Zachęcamy wszystkich uczniów do ubierania się w "Tygodniu Retro" na styl lat 80 - 90.
            Na korytarzach szkolnych pojawią się ciekawostki z tego okresu, będzie też quiz o PRL, a przed szkołą odbywać się będą gry podwórkowe: klasy itp.
            Zachęcamy i życzymy dobrej zabawy!

• Aktualne / Ważne

• Urząd Miasta Pruszcz Gdański