• Dziękujemy...

• 23.12.2022
          • Dzięki wspólnym działaniom Szkolnego Koła Wolontariatu i Samorządu Uczniowskiego udało się przeprowadzić wiele akcji charytatywnych na rzecz leczenia naszej uczennicy Laury.
            PRZYJACIELOM SZKOŁY, NAUCZYCIELOM I UCZNIOM bardzo dziekujemy w imienniu Laury i jej rodziny.

• W drodze na Olimp

• 22.12.2022
          • W środę 21.12 odbyło się pierwsze spotkanie międzynarodowe uczniów biorących udział w projekcie Excuse me Mr. Apollo.

W projekcie biorą udział uczniowie z Hiszpanii, Grecji i uczniowie klas 7 i 8 naszej szkoły. Temat projektu dotyczy kultury antycznej i uniwersalnych wartości prezentowanych w mitologii greckiej, stąd mentorem i przewodnikiem po zawiłościach mitów są uczniowie z Grecji. W trakcie spotkania uczestnicy przedstawiali się i, wybierając sobie jednego z bogów greckich, którym chcieliby być, mówili, jaki dar dadzą światu w nadchodzącym nowym roku. Spotkanie przebiegało w sympatycznej atmosferze, a na koniec uczniowie zagrali w grę on-line sprawdzającą ich znajomość mitologii.

• Ogólnopolska kampania społeczna "Idą święta, nie o SMS-ie, lecz o kartce pamiętaj".

• 17.12.2022
          • Szkoła bierze udział w kolejnej edycji ogólnopolskiej kampanii społecznej “IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ” organizowanej przez Fundację Dbam o Mój Zasięg https://www.facebook.com/dbamomojzasieg/

Celem jest zwrócenie uwagi na ważność relacji międzyludzkich w świecie zdominowanym przez nowe technologie.

Otrzymaliśmy już zestaw kartek świątecznych, które w tym roku przygotował rysownik Bartek Brosz.

Uczniowie wraz z wychowawcami wypisują życzenia, aby je wysłać tradycyjną pocztą do swoich bliskich lub seniorów, domów dziecka czy osób pozostających na święta w szpitalu, które mogą w święta Bożego Narodzenia czuć się samotnie.

• Wizyta uczniów na Uniwersytecie Gdańskim

• 13.12.2022
          • W poniedziałek 12.12 uczniowie klas 8 i 7 uczęszczający na zajęcia koła biologicznego, a także ci, którzy rozważają wybór profilu biologiczno-chemicznego w szkole ponadpodstawowej uczestniczyli w wycieczce na Wydział Biologii Uniwersytetu Gdańskiego pod opieką pani Bogusławy Sajewicz i Alicji Pietkiewicz. Pracownik dziekanatu pani Anna Król przedstawiła uczniom ofertę wydziału oraz możliwości zatrudnienia po ukończeniu wybranych kierunków. Następnie zwiedzaliśmy wystawę, która przedstawiała szkielet wieloryba, historię bursztynu, drzewo genealogiczne gatunku homo sapiens oraz mięsożerne rośliny z góry Wenezueli. Na koniec odwiedziliśmy nowy budynek biblioteki uniwersyteckiej i zwiedziliśmy kampusu uczelni.

• Etap szkolny Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego w Języku Angielskim – „Listen Up”.

• 03.12.2022
          • 2 grudnia odbył się etap szkolny Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego w Języku Angielskim – „Listen Up”.
            Wzięło w nim udział 21 uczniów podzielonych na dwie kategorie wiekowe:
            klasy III-IV i V-VI.

Komisja konkursowa wybrała z każdej grupy 3 uczestników, którzy najlepiej zinterpretowali wybrany przez siebie wiersz i będą reprezentować naszą szkołę w etapie rejonowym. Pod uwagę brany był stopień opanowania tekstu, jego trudność, wymowa, intonacja, poprawność oraz ogólne wrażenie artystyczne.

Występ publiczny to nie lada wyzwanie, któremu często towarzyszy niepokój i trema. Dzięki miłej atmosferze stworzonej przez uczestników, w której można było poczuć wzajemne wsparcie i zrozumienie, łatwiej było sobie poradzić z trudnymi emocjami.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie. Podziwiamy ich zaangażowanie, poświęcony czas i odwagę, którą każdy z nich musiał się wykazać. Wierzymy, że włożony wysiłek będzie cenną inwestycją w rozwój ich umiejętności językowych, która z pewnością zaowocuje w przyszłości.

• Cykl spotkań z uczniami w ramach doradztwa zawodowego

• 02.12.2022
          • W ramach doradztwa zawodowego pani Anna Cała, magister logistyk, która odbywała w naszej szkole praktyki, przeprowadziła cykl spotkań z uczniami klas 7 i 8. Na zajęciach uczniowie dowiedzieli się szczegółowo na czym polega praca logistyka, jak można zdobyć ten zawód i czy warto kształcić się w tym kierunku. Pani Jolanta opowiadała również o szkole średniej, którą ukończyła, czyli Zespół Szkół Morskich w Gdańsku. Dziękujemy Pani Jolancie za zaangażowanie i pomoc uczniom w planowaniu swojej kariery zawodowej.

• Zapraszamy do licytacji na szkolnym Facebooku!

• 01.12.2022
          • Edit
            Dziękujemy wszystkim za ogromne serca. Cudowne jest to, że każdy KALENDARZ znalazł nowego właściciela. Niech czas oczekiwania na Święta będzie ogromną przyjemnością z codziennie odkrywanych niespodzianek. Brawa dla uczniów za pomysłowość w tworzeniu, a dla rodziców za wsparcie i docenienie małych dzieł.
            Po odbiór kalendarzy zapraszamy w poniedziałek od 14.30 do 15.30 w SP3 sala 17. Dziękujemy

Poniżej prezentacja kalendarzy i ich numery podczas licytacji.
            Licytują tylko osoby dorosłe!

• Gratulujemy naszej uczennicy!

• 01.12.2022
          • 10 grudnia 2022 r. w Warszawie odbędzie się przedstawienie teatralne z udziałem profesjonalnych aktorów według scenariusza naszej uczennicy Julii Krawczuk-Goluch, która została Laureatką VII Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego dla młodzieży Giętkie Pióro 2022