• "Przysięga Ireny" - Kino na Bursztynowym Szlaku

• 28.05.2024
          • Klasy 7a, 8 a i 8 b w dniu dzisiejszym obejrzały poruszajacy film "Przysiega Ireny". Nasza młodzież poznała prawdziwą, przejmującą opowieść o zachowaniu człowieczeństwa w nieludzkich czasach II wojny światowej. Historia oparta na faktach z życia Ireny Gut-Opdyke, która z narażeniem życia ratowała Żydów ukrywających się po likwidacji getta.

• Konkurs matejkowski

• 16.05.2024
          • Serdecznie zapraszamy do udziału w XXVI edycji Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego im. Jana Matejki, który organizowany jest pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Pruszcz Gdański. Tematem tegorocznej edycji są "Piękne zakątki Pruszcza Gdańskiego".

• 14.05.2024
          • Ósmoklasiści, życzymy Wam powodzenia na egzaminie, połamania pióra, optymizmu i wiary we własne siły.
            Trzymamy za Was kciuki!

• Dzień Europy 2024 w naszej szkole

• 10.05.2024
          • W piątek 10 maja uroczyście świętowaliśmy dwudziestolecie wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Było to wyjątkowe wydarzenie, w realizację którego włączyło się około 50 dzieci z różnych klas od IV - VII. Uczniowie z wielkim entuzjazmem podjęli wyzwanie nauczenia się piosenek w 5 różnych językach, a najmłodsi uczestnicy tego wydarzenia artystycznego z klasy IV c opanowali dość długie teksty o ciekawostkach z różnych krajów Unii Europejskiej, takich jak Włochy, Francja, Hiszpania, Grecja i Niemcy. Tego dnia odwiedzili nas również zagraniczni wolontariusze, którzy właśnie dzięki projektom finansowanym przez Unię Europejską mogą przebywać na dziesięciomiesięcznym wolontariacie w Polsce. Były to osoby właśnie z tych krajów, o których była akademia, czyli Hiszpanii, Niemiec, Francji, a także Turcji i Portugalii. Wolontariusze opowiadali o swoich krajach w klasach, a w trakcie uroczystej akademii dla klas VII – VIII i zaproszonych gości, mówili o możliwościach uczestniczenia w wyjazdach w ramach wolontariatu do innych krajów w Unii Europejskiej. Wydarzenie spotkało się z dużym entuzjazmem odbiorców i uznaniem dla dzieci występujących w tym wydarzeniu.