22 listopada klasy VI c i VI f na zaproszenie Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pruszczu Gdańskim miały okazję spotkać i posłuchać niesamowitych opowieści z podrózy po Rumunni znanego polskiego podróznika Andrzeja Pasławskiego.
„Szkoła do hymnu”
- 21.11.2019
Szanowni Państwo,
w imieniu Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego bardzo serdecznie dziękuję za włączenie się do naszej akcji "Szkoła do hymnu"
W tym roku do wspólnego śpiewania hymnu, w piątek, 8 listopada o godz. 11:11, przystąpiło w sumie 4 121 529 uczniów oraz 405 399 nauczycieli w całej Polsce i poza granicami kraju. Łącznie swój udział w akcji zgłosiło 20 475 szkół, przedszkoli i placówek oświatowych. Jesteśmy pod wrażeniem Państwa zaangażowania.
Otrzymują Państwo Państwu pamiątkowy dyplom z podziękowaniem za udział w akcji.Z poważaniem
Anna Ostrowska
Rzecznik Prasowy MEN
Szkolne zawody pływackie klas V - VII
- 20.11.2019
W poniedziałek 18 listopada 2019 r. odbyły się szkolne zawody pływackie. O godzinie 8.00 rywalizowały klasy VII (dziewczęta i chłopcy rocznik 2006 i 2005), a o godzinie 9:45 klasy VII, VI, V (rocznik 2007 i 2008).
Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka
- 19.11.2019
Samorząd uczniowski zaprasza wszystkich do udziału w światowych obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowanych przez UNICEF Polska. W tym roku przypada wyjątkowa-30. rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. 20 listopada to szczególna data, która powinna zwracać naszą uwagę na dzieci i ich prawa.Aby przyłączyć się do akcji w środę 20 listopada przyjdźmy do szkoły ubrani na niebiesko – w kolorze UNICEF. Wystarczy jakiś niebieski dodatek. Zachęcamy, aby tego dnia klasy zrobiły sobie wspólne zdjęcie lub nagrały filmik, który umieszczą na stronie szkoły. Pokażmy, że prawa dziecka nie są nam obojętne!
Idą święta, nie o sms-ie, lecz o kartce pamiętaj
- 15.11.2019
Nasza szkoła została zgłoszona do projektu
IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ.Kampania ma na celu
1. Przeciwdziałanie fonoholizmowi oraz e-uzależnieniom u dzieci.
2. Wzmacnianie więzi rodzinnych.
3. Rozwijanie kreatywności, uzdolnień plastycznych i językowych u dzieci, rozwijanie wrażliwości estetycznej oraz uzdolnień plastycznych dzieci i młodzieży.
4. Kultywowanie tradycji świąt Bożego Narodzenia.Kartki, powinny dotrzeć do nas jeszcze w listopadzie. Zostaną wyłożone w pokoju nauczycielskim, tak by każdy wychowawca mógł je wziąć dla swoich klas.
Zapraszam do udziału.
Maria Kierska - koordynator projektu w szkole
Bóbr Skrzat
- 15.11.2019
15 listopada przyszedł czas na naszych najmłodszych uczniów, którzy przystapili do Miedzynarodowego Konkursu Informatycznego. Mimo stresu (zapomniany login i hasło, brak uczestnika na liscie konkursowej) w wyznaczonym czasie i w pełnym składzie mogli podjąć trud zmagania się z zadaniami.
Bóbr Benjamin
- 14.11.2019
14 listopada uczniowie klas IV - VI zmagali się z zadaniami Międzynarodowego Konkursu Informatycznego Bóbr Benjamin na platformie dzwonek.pl. Dla każdego poziomu wiekowego przygotowano 24 zadania o różnym poziomie trudności.
Bóbr Junior
- 13.11.2019
W dniu dzisiejszym uczniowie klas VII podjęli trud rozwiązywania wcale nie łatwych zadań na Miedzynarodowym Konkursie Informatycznym. Wśród 24 zadań znalazły się zagadnienia matematyczne, informatyczne, logiczne, przy rozwiązywaniu takich zadań należy wykaząć się kreatywnym myśleniem i podjąć własciwe strategią rozwiązywania problemu
Lubimy pomagać!
- 14.11.2019
31 października wolontariusze naszej szkoły wybrali się na stary cmentarz w Pruszczu Gdańskim, aby uporządkować opuszczone groby i zapalić na nich pamiątkowy znicz.
1 listopada uczniowie wzięli udział w corocznej kweście dla Hospicjum im. Dutkiewicza w Gdańskum, która odbyła się na nowym cmentarzu w naszym mieście.
Serdecznie dziękujemy uczniom klas z klas IIa, IIIa, Vd, VIa, VIc, VIe, VIIa, VII b i VIIc, którzy przyłączyli się o akcji ♥
Międzynarodowy Konkurs Informatyczny "Bóbr"
- 12.11.2019
W dniach 13 - 15 listopada od godz. 12.00 - 13.00 uczniowie klas I - VII będą zmagać się z zadaniami na platformie dzwonek.pl
Trzymamy za Was kciuki i życzymy powodzenia.13 listopada - Bóbr Junior (uczniowie klas VII)
14 listopada - Bóbr Benjamin (uczniowie klas IV - VI)
15 listopada - Bóbr Skrzat (uczniowie klas I - III)
Nie jest kolorowo
- 12.11.2019
Wspieramy naszych Rodaków w ramach akcji "Nie jest kolorowo".
9Po raz kolejny nasza szkoła włączyła się w akcję organizowaną przez Stowarzyszenie Traugutt z Pruszcza Gdańskiego. Przez dwa tygodnie zbieraliśmy przybory dla polskich uczniów na Kresach. Uczniowie klas 7 wzięli udział w spotkaniu z p. Zdzisławem Sawickim, który przybliżył im sytuację Polaków na Kresach. Akcja zakończyła się sukcesem. Dziękujemy wszystkim darczyńcom.
11 listopada - Święto Niepodległości w szkole
- 08.11.2019
11 listopada obchodzimy rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Jest to jedno z najważniejszych świąt państwowych w Polsce i dlatego, że jest to dzień wolny - w naszej szkoły obchodzilismy je 8 listopada. W tym dniu uczniowie przyszli do szkoły w stroju galowym. Podczas uroczystej akademii, na której gościlismy wielu oficjalnych gości odspiewano 4 zwrotki hymnu narodowego
Narodowe Święto Niepodległości – święto państwowe w Polsce obchodzone corocznie 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918, po 123 latach zaborów (1795–1918). Święto zostało ustanowione ustawą z dnia 23 kwietnia 1937, zniesione ustawą Krajowej Rady Narodowej 22 lipca 1945, przywrócono je ustawą w okresie transformacji systemowej w 1989. Jest dniem wolnym od pracy.
Źródło Wikipedia
Dzień Języków Obcych
- 11.10.2019
27 września obchodziliśmy w szkole Europejski Dzień Języków Obcych.
Europejski Dzień Języków Obcych to międzynarodowe święto, którego celem jest zachęcenie wszystkich do nauki języków obcych. Z tej okazji, również w naszej szkole, obchodziliśmy to święto, uczestnicząc w różnych atrakcjach.
Uczniowie klas IV – VII brali udział w międzyklasowym konkursie wiedzy o krajach europejskich. Uczestnicy musieli wykazać się znajomością państw i stolic oraz rozpoznawali sławne miejsca i postaci z różnych krajów. Kolejną konkurencją było rozwiązywanie zagadek językowych. Dla klas I-III starsi koledzy i koleżanki przygotowali prezentacje na temat wylosowanych krajów europejskich. Przedstawione opisy i ciekawostki spotkały się z dużym zainteresowaniem słuchaczy.
Całą imprezę uświetniła wizyta zagranicznych gości. Naszą szkołę odwiedzili studenci przebywający w Gdańsku w ramach programu Erasmus - pani Rebecca Casaza i pan Simone Usai z Włoch oraz pani Paula Kuppers z Niemiec. Opowiadali oni naszym uczniom o swoich krajach, udzielali odpowiedzi na ich pytania i uczyli podstawowych zwrotów w języku włoskim i niemieckim.
Cała impreza odbywała się w atmosferze pełnej entuzjazmu, w otoczeniu kolorowych przebrań za postaci z różnych krajów.
autorka artykułu Pani Alicja Pietkiewicz
Międzynarodowy projekt eTwinning "Zmierzmy nasz ślad wodny"
- 11.10.2019
Rok szkolny 2019-2020 rozpoczynamy od udziału naszej szkoły w międzynarodowym projekcie eTwinning „Zmierzmy nasz ślad wodny”. Projekt dotyczy problematyki ekologicznej.
W świecie, w którym zasoby wody maleją z dnia na dzień z powodu globalnego ocieplenia i rosnącej populacji, należy mówić o sposobach jej oszczędzania. Celem projektu jest zwiększenie wśród naszych uczniów świadomości zużycia wody. W ramach projektu uczniowie zapoznają się z koncepcją śladu wodnego. Mamy nadzieję, że uczniowie staną się bardziej świadomi potrzeby jej oszczędzania i będą promować odpowiednie postawy w swoim najbliższym otoczeniu.
koordynatorka projektu w szkole Pani Alicja Pietkiewicz
#jestnaswiecej
- 11.10.2019
Uczniowie klas IV - VII naszej szkoły przystąpili do ogólnopolskiej akcji #jestnaswiecej - pod patronatem Fundacji Orange.
Postanowiliśmy wspólnie z uczniami pokazać, że jesteśmy przeciwko hejtowi w sieci. Podczas Dnia Edukacji Narodowej uczniowie założą pomarańczową sznurówkę - symbol akcji.
Inicjatorka akcji Pani Renata Ornoch
Wybory do Samorządu Uczniowskiego
- 30.10.2019
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wybory do Samorządu Uczniowskiego.
6W dniu 29.10.2019 roku odbyły się wybory na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Uprawnionych do głosowania było 404 uczniów z klas IV - VII. W dniu wyborów w szkole obecnych było 372 uczniów. Kart do głosowania wydano – 367. Frekwencja wyniosła 98,65%. W wyborach oddano głosy: nieważne – 28, ważne – 339 w tym na poszczególnych kandydatów oddano:
Bartosz Nuż - 119, Franciszek Zander - 57, Bartosz Kordalski – 48, Oliwia Skuza – 42, Dominika Bruździńska – 39, Martyna Kasprzyk – 34
Komisja w składzie: Kaja Patrzykąt VII a – przewodnicząca, Dominika Kuryłko VII a, Maja Borowicz VI e, Daria Socha VI e.
Podaję do wiadomości:
Większością głosów (32,4%) na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2019/2020 został wybrany Bartosz Nuż z klasy VII a.
Opiekun SU Pani Sylwia Chwiej
BohaterOn
- 16.10.2019
Z przyjemnością informuję, że 16.10. 2019 r. (środa) w Teatrze Narodowym w Warszawie zostaną wręczone Bohaterom Powstania Warszawskiego kartki oraz listy wykonane między innymi przez uczniów naszej szkoły. Ogromnie dziękuję uczniom, rodzicom oraz wychowawcom klas za ogromne zaangażowanie i pomoc w przeprowadzeniu akcji.
Nauczycielka historii Pani Dorota Ledwig
Tydzień z mikroskopem
- 21.10.2019
We wrześniu uczniowie mieli możliwość skorzystać ze szkolnych mikroskopów. Sprzęt był rozstawiony w sali przez cały tydzień i każda klasa na lekcji biologii mogła go wykorzystać. Uczniowie obserwowali gotowe preparaty roślinne i zwierzęce. Niektóre dzieci mogły wykonać własne preparaty - odnóża i skrzydełka owadów. Atrakcją była kamera podłączona do jednego z mikroskopów. Dzięki temu można było oglądać preparaty na dużym ekranie.
nauczycielka biologii Pani Bogusława Sajewicz
Tydzień w Zielonej Szkole
- 21.10.2019
W październiku uczniowie klasy 6 b uczestniczyli w zajęciach Zielonej Szkoły. Zajęcia odbywały się w Schodnie, w sercu Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego. Przez pięć dni uczestniczyli w 8 zajęciach, które odbywały się na sali lekcyjnej i w terenie. Rozpoczęli od poznania pospolitych drzew leśnych, które potem rozpoznawali w lesie. Kolejnym wyzwaniem były podchody leśne z zadaniami. Następne dni obfitowały w zajęcia o zwierzętach: bezkręgowcach, płazach i gadach, ptakach Wdzydzkiego PK, nietoperzach i wilkach. Za każdym razem był krótki wykład, a potem oglądali żywe okazy w terenie lub na sali. Mieli też spotkanie z hydrologiem - na torfowisku, nad rzeką i jeziorem. Uczestniczyli w zajęciach "Od ziarenka do bochenka", gdzie wypiekli własne bułeczki. Na zakończenie wszyscy bawili się przy ognisku pod gwiazdami.
wychowawca klasy Pani Bogusława Sajewicz
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wszystkie