•  Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca
          • Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca

• 12.10.2019
          • 16 października obchodzimy Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca i z tej okazji jak co roku organizujemy w naszej szkole bicie rekordu w pierwszej pomocy. Nasi uczniowie i nauczyciele przyłączają się do akcji, której celem jest wspólne promowanie w całej Polsce nauki pierwszej pomocy.
            Bicie rekordu w pierwszej pomocy odbędzie się 16.10.2019 od godziny 12:00 do godziny 12:30.

• "Nie jest kolorowo"

• 16.10.2019
          • W dniach 14 – 25 października uczestniczymy w akcji "Nie jest Kolorowo".
            W ramach akcji zbieramy przybory szkolne (kredki, długopisy, zeszyty, bloki, wycinanki, farby, piórniki i inne materiały papiernicze) dla Polaków mieszkających na Kresach (terenach Litwy, Ukrainy i Białorusi).

Zachęcamy do udziału.
            Dobro powraca!
            Materiały można przekazywać wychowawcom klas lub bezpośrednio do Pani Agnieszki Wiśniewskiej - opiekuna Wolontariatu (sala nr 17).

• 14.10.2019
          • 14 października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Uczniowie klas IV - VII pod kierunkiem Pana Sławomira Kochanka przygotowali akademię na której mogliśmy  podziwiać talent naszych uczniów. Na uroczystości gościliśmy władze naszego miasta i przedstawicieli Rady Rodziców naszej szkoły.
            W tym dniu delegacja szkoły odwiedziła Panią Józefę Krośnicką pierwszego nauczyciela naszej szkoły ambasadora Pruszcza Gdańskiego.

Dzień Edukacji Narodowej – polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1972 roku, określone ustawą – Karta praw i obowiązków nauczyciela jako Dzień Nauczyciela. Od 1982 roku na mocy ustawy Karta Nauczyciela obchodzone jako Dzień Edukacji Narodowe (źródło Wikipedia)

Z tej okazji życzymy wszystkim Nauczycielom, uczniom i pracownikom oświaty spokojnych dni w naszej szkolnej rzeczywistości, wytrwałości w pracy i nauce, dążenia do osiągnięcia wytyczonych celów . Naszym nauczycielom życzymy przede wszystkim zdrowia, radości, uznania i szacunku ze strony wychowanków, rodziców oraz całej społeczności lokalnej.

• 50 - lecie pracy Dyrektora szkoły

• 14.10.2019
          • 14 października w Dniu Edukacji Narodowej Pani Dyrektor Alicja Ścierzyńska obchodziła 50 - lecie swojej pracy. W tym szczególnym dniu byli wychowankowie - absolwenci naszej szkoły zrobili Jej niesamowity prezent - wystąpili na scenie jako uczniowie. Gratulujemy pomysłu, olbrzymiej dozy humoru i pięknego gestu. Rada Rodziców szkoły ufundowała i wręczyła drobny upominek i kwiaty w podziekowaniu za wieloletnią pracę.

• „Moda na odblaski” w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”

• 13.10.2019
          • 19 września br.  w amfiteatrze na Faktorii odbyła się impreza  „Moda na odblaski” w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” zorganizowana przez  policjantów z Komendy Powiatowej Policji z Pruszcza Gdańskiego wraz z Centrum Kultury i Sportu i Urzędem Miasta w Pruszczu Gdańskim.  Wydarzenie miało na celu przybliżenie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym wszystkim uczniom klas pierwszych szkół podstawowych z terenu naszego miasta.  Naszą szkołę reprezentowała drużyna  uczniów z klasy 1 D.  Dzieci zaprezentowały na scenie układ wokalno-taneczny pt. „Przepisowy ruch drogowy”.  Decyzją Jury konkursu wszystkie drużyny zajęły ex aequo pierwsze miejsce. Uczniowie występujący na scenie dostali drobne upominki, a wszyscy goście otrzymali opaski odblaskowe.

autorka artykułu Maria Kierska

• Dąb Pamięci

• 3 października 2019 r.
            Udział pocztu sztandarowego naszej szkoły w uroczystości posadzenia Dębu Pamięci mjr WP Bolesława Mrówczyńskiego

• Pasowanie na ucznia szkoły

• 11.10.2019
          • 10 października 2019 r. w sali gimnastycznej naszej szkoły odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klas I. W uroczystości wzięło udział 102 dzieci, które pod opieką swoich wychowawczyń pięknie zaprezentowały swoje umiejętności przed przyjęciem ich do grona uczniów naszej szkoły.

Na uroczystości obecni byli Pan Janusz Wróbel - Burmistrz Miasta Pruszcz Gdański, Pan Stefan Skonieczny - Starosta Powiatu Gdańskiego, Pan Ryszard Świlski - Wice Marszałek Województwa Pomorskiego, Pani Małgorzata Czarnecka - Szafrańska - Przewodnicząca Rady Miasta oraz Pan Grzegorz Jedynak - Przewodniczący Prezydium Rady Rodziców naszej szkoły

• Dzień Sybiraka
        • Pożegnanie lata z "Trójką"

• 11.10.2019
          • Uczniowie, rodzice i sympatycy naszej szkoły po raz kolejny spotkali się 20 września 2019 r. na Festynie Rodzinnym - Pożegnanie Lata z "Trójką". Atrakcji, jak o roku, nie brakowało.Były pokazy sportowe, tańce, ścianka wspinaczkowa, specjaliści od zdrowego żywienia, loteria fantowa i występy wokalne. Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie festynu serdecznie dziekujemy.

• Office 365 dla Edukacji

• 11.10.2019
          • Już kolejny rok uczniowie i nauczyciele naszej szkoły mogą bezpłatnie korzystać z pakietu Office 365 Education, zawierającego programy Word, Excel, PowerPoint i OneNote, a także Microsoft Teams oraz dodatkowe narzędzia do pracy w klasie.