Grupa projektowa uczniów z klas 7 - 8 rzuciła w dniu dzisiejszym wyzwanie swoim koleżankom i kolegom z Hiszpanii, Słowenii, Cypru i Grecji. Zadanie grudniowe to nauczenie się słów, zaśpiewanie (zaprezentowanie) naszej kolędy „Przybieżeli do Betlejem". Nasi uczniowie przygotowali dla swoich rówiesników podpowiedź.
Brawo za odwagę, dystans do siebie i moc radości, którą tym nagraniem nam sprawiliście.
Grudniowe wyzwanie w projekcie „Jakie jest wyzwanie? What's the challenge?"
- 02.12.2021
Wojewódzki Konkurs Wiedzy "W świecie legend i mitów"
- 02.12.2021
Gdańska Autonomiczna Szkoła Podstawowa serdecznie zaprasza wszystkich uczniów klas 8 szkół podstawowych do udziału w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy "W świecie legend i mitów". Organizujemy nasze konkursy od kilku lat i cieszą się one dużym powodzeniem wśród uczniów. Łączymy bowiem sprawdzenie wiedzy w tradycyjnej formie (test- na etapie pierwszym), z samodzielną pracą literacką i dobrą zabawą, podczas końcowego turnieju finalistów. Mamy nadzieję, że podobnie jak w poprzednich latach, konkurs zostanie wpisany przez kuratorium jako punktowany, co przyda się finalistom i laureatom podczas rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.
"Szlachetna Paczka" - Kiermasz słodkości
- 30.11.2021
Nasza szkoła bierze udział w akcji społecznej "Szlachetna Paczka"
Wybraliśmy Rodzinę, której chcemy pomóc (opis i potrzeby Rodziny pod zamieszczonym linkiem).Uczniowie i rodzice zaangażowali się w spełnienie marzeń rodziny i 30 listopada mogliśmy na terenie naszej szkoły zorganizować Kiermasz słodkości (ciasta pozyskane od niezawodnych Rodziców naszych uczniów). Z uzyskanych pieniędzy zakupione zostaną artykuły potrzebne rodzinie.
Trwa tez akcja zbierania pieniędzy na portalu zrzutka.pl - prosimy o datki.
Link do zrzutki
Dziękujemy w imieniu Rodziny!4
Zaproszenie do VI edycji konkursu "Być jak Ignacy”.
- 27.11.2021
Dlaczego warto się zarejestrować do programu Być jak Ignacy?
- programowi towarzyszy konkurs naukowy z pulą nagród ponad 300 000 zł. Nagrodzonych zostaje 30 szkół z całej polski. Nagroda główna dla szkoły wynosi 15 000 zł!
- nauczyciel otrzymuje gotowe, interaktywne materiały dydaktyczne do prowadzenia zajęć, łącznie jest to aż 16 kompletnych scenariuszy
- program ma nowoczesny i atrakcyjny dla uczniów charakter. W tematy zajęć wprowadza ich animowana historia z bohaterem programu Ignacym. Zagadnienia są wyjaśniane w specjalnie przygotowanych dla uczniów filmach edukacyjnych
- program ma ciekawą tematykę, uczniowie poznają zagadnienia związane z różnymi dziedzinami nauki np. Jak działa nawigacja? Jak działa pamięć i jak zapamiętuje informacje? W jaki sposób ludzkość prowadzi badania kosmosu?
- program ma patronat honorowy Ministra Edukacji i Nauki
Jak działa program Być jak Ignacy?
Nauczyciel rejestruje konto na stronie https://6.bycjakignacy.pl/ i zakłada koło naukowe. Następnie realizuje zajęcia zgodnie z programem i scenariuszami, łącznie to 16h lekcyjnych zajęć do zrealizowania do końca roku szkolnego. Wraz z uczniami z koła naukowego przygotowuje pracę konkursową dotyczącą jednego z tematów zajęć. 30 szkół, które zdobędą największą liczbę punktów oraz nauczyciele, którzy prowadzą zwycięskie koła naukowe otrzymują nagrody finansowe. Dla uczniów przewidziano atrakcje nagrody rzeczowe.
W zeszłym roku do Być jak Ignacy przystąpiło ponad 2 500 szkół podstawowych!
Więcej informacji o 6 edycji programu:
https://bycjakignacy.pl/o-nas
Rejestracja do programu jest dostępna tutaj:
https://6.bycjakignacy.pl/
Pozdrawiamy
Zespół Być jak Ignacyhttps://www.bycjakignacy.pl
Konkurs "List do Taty" - wyróżnienie!
- 23.11.2021
Gratulujemy uczennicom z klasy 5 b: Poli Stolarek, Emilce Żyłce i Natalii Malinowskiej za udział w konkursie i piękne prace pisemne na temat: Kim jest i co dla mnie znaczy mój tata?
Nagrody za udział w konkursie "List do Taty" osobiście dostarczone przez Senatora RP Ryszarda Świlskiego wręczył dyrektor szkoły Pan Piotr Kaliński.
21 listopada - Dzień Życzliwości
- 21.11.2021
Każdy, kogo spotkasz, toczy bitwę, o której nic nie wiesz. Dlatego w tych czasach, bądź szczególnie życzliwy dla innych i dla siebie.
Prace wykonane komputerowo lub zdjęcia prac wykonanych ręcznie należy przesłać do p. Sylwii Chwiej na podany link
Laureat Wojewódzkiego Konkursu św. Jan Paweł II i Wielkie Tematy
- 20.11.2021
Uczeń naszej szkoły Adam Domeradzki z klasy 7 a zajął I miejsce w kategorii Literatura oraz wyróźnienie w kategorii Recytacja
GRATULUJEMY!Wrażenia Adama
Po dotarciu na miejsce zobaczyłem, że w recytacji bierze udział około 30 uczniów. Zestresowałem się. Moim marzeniem było, żeby recytować jako pierwszy i mieć to już za sobą. Nie udało się. Byłem w pierwszej dziesiątce. Słuchałem wystąpień innych i pomyślałem, że nie mam szans. Wszyscy byli świetnie przygotowani. Długo czekaliśmy na werdykt jury. Kiedy usłyszałem, że dostałem wyróżnienie nie mogłem w to uwierzyć. Potem jeszcze zostałem wywołany jako zwycięzca w kategorii literatura za wiersz, który napisałem. Trudno opisać emocje, jakie mi towarzyszyły. Byłem bardzo zadowolony.
Jakie jest wyzwanie? What’s the challenge?
- 16.11.2021
Zapraszamy chętnych uczniów z klas VII i VIII do udziału w projekcie eTwinning – "Jakie jest wyzwanie? What’s the challenge?".
Jeżeli masz przynajmniej 2-3 umiejętności wymienione poniżej:
- posługujesz się językiem angielskim
- jesteś kreatywny i nie boisz się wyzwań
- lubisz gotować
- potrafisz majsterkować, rysować
- lubisz i nie wstydzisz się: tańczyć, śpiewać
- lubisz poznawać nowych ludziZgłoś swój udział do:
- Pani Alicji Pietkiewicz, która jest odpowiedzialna za kontakt z nauczycielami i uczniami z krajów biorących udział w tym ciekawym przedsięwzięciu (Hiszpania, Słowenia, Cypr, Grecja ) - spotkanie organizacyjne odbyło się 13 listopada.- Pani Bogusławy Sajewicz, która będzie nadzorować pracę nauczycieli, którzy uczestniczą w projekcie POWER (i nie tylko) i uczniów, wspomoże w realizacji poszczególnych zadań.
- Pani Renaty Ornoch, która zadba o upowszechnianie projektu i obsługę techniczną spotkań online z uczniami i nauczycielami z innych krajów.
Grupa projektowa nie może liczyć więcej niż 20 uczniów. Zatem decyzję podejmij jak najszybciej!
Zapraszamy do zabawy konkursowej "Nauczycielu, czy znasz swoją awatarową klasę"?
- 19.11.2021
Zapraszam wszystkich uczniów do stworzenia swojego awatara w aplikacji Bitmoji na telefonie. Stworzoną postać należy umieścić w swoim profilu na Teams.
Na lekcji informatyki podczas spotkania – wykonamy zdjęcie całej grupy.
Wychowawcy klas i chętni nauczyciele, będą mieli za zadanie odgadnąć kto kryje się pod awatarem. Przewidziane niespodzianki dla nauczycieli, którzy wykażą się spostrzegawczością i dla tych uczniów, którzy stworzą najbardziej podobnego do siebie awatara (co nie jest łatwą sztuką).
Przykładowa (jeszcze nie cała grupa dziewcząt z klasy 5 c).
Mobilność kadry edukacji szkolnej - wyjazd VII
- 15.11.2021
- 1
W ramach projektu „Międzynarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej” realizowanego ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+ sektor Edukacja szkolna od 15 listopada Pan Michał Mikołajek uczestniczy w kursie języka hiszpańskiego w grupie międzynarodowej. Dwutygodniowa nauka odbywa się w MALACA INSTITUTO-CLUB HISPANICO w miejscowości Malaga w Hiszpanii.
Życzymy wytrwałości, radości z nauki języka hiszpańskiego.
Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego
- 14.11.2021
Informujemy, że nową przewodniczącą SU została Oliwia Łopatowska z klasy 8 d. Oliwia jako jedyna zgłosiła się, żeby kandydować w związku z tym nie odbędą się w tym roku szkolnym wybory.
Oliwia jest bardzo lubiana przez swoją klasę i nauczycieli. Ma głowę pełną pomysłów, lubi pomagać. Potrafi współpracować z innymi, sprawdziła się jako koordynator akcji Tydzień Uczniowskiej SuperMocy w październiku. Jestem pewna, że podoła nowemu wyzwaniu i będzie świetną przewodniczącą SU w roku szkolnym 2021/2022.Sylwia Chwiej, - opiekun SU
Mobilność kadry edukacji szkolnej - wyjazd VI
- 15.11.2021
W ramach projektu „Międzynarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej” realizowanego ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+ sektor Edukacja szkolna od 15 listopada Pani Emilia Chamerska uczestniczy w kursie języka angielskiego w grupie międzynarodowej. Dwutygodniowa nauka odbywa się w Easy School of Languages na Malcie w mieście Valletta.
Życzymy sukcesów, miłych wrażeń, nawiązania kontaktów do realizacji projektu i wspaniałego pobytu.
Święto Niepodległości
- 11.11.2021
"Matematyka i pieniądze" - konkurs
- 07.11.2021
Serdecznie zachęcamy uczniów do udziału w ogólnopolskim konkursie matematycznym „MATEMATYKA I PIENIĄDZE 2021” organizowanym przez młodzież z Akademii Młodzieżowej działającej w ramach Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo. Konkurs adresowany jest do wszystkich uczniów w wieku 13-19 lat.Celem konkursu jest wzrost wiedzy matematycznej i ekonomicznej wśród uczniów, propagowanie innowacyjnych metod edukacyjnych oraz zmiana nastawienia do nauki ekonomii i przedsiębiorczości.
Odpowiedz na 9 pytań i wygraj atrakcyjne nagrody!
• Konkurs polega na rozwiązaniu 9 zagadek matematycznych zawartych w krótkich filmach nagranych przez młodzież z Akademii Młodzieżowej.
• Filmy będą publikowane na funpage’u Akademii Młodzieżowej na Facebooku oraz na kanale Telewizji Akademii Młodzieżowej na YouTube codziennie. Pierwszy z nich pojawi się 8 listopada 2021 r. o godz. 20.00.,
ostatni 16 listopada 2021 r. o godz. 20.00.
• Wygrywa ten, kto w najkrótszym czasie dobrze rozwiąże wszystkie zagadki filmowe.
• Do wygrania są 3 nagrody w postaci kart podarunkowych do wykorzystania na materiały edukacyjne w sklepach sieci Empik.1 nagroda o wartości 700 zł
2 nagroda o wartości 500 zł
3 nagroda o wartości 300 złProponowany przez nas konkurs matematyczny to ciekawa propozycja dla Państwa uczniów. Zachęcamy, a jednocześnie prosimy o zachęcenie uczniów do wzięcia udziału w organizowanym przez nas konkursie. Będziemy wdzięczni za okazaną pomoc.
Więcej szczegółów mogą dowiedzieć się Państwo na stronie internetowej:
www.matematyka.akademiamlodziezowa.pl
Do pobrania:
1. Regulamin konkursu (zobacz)
2. Plakat konkursu (zobacz)----------------------------
Irena Cherevyk
Akademia Młodzieżowa
ul. Jezuicka 4/9, 20-113 Lublin
email: akademia@fsd.lublin.pl
WARTE ZAPAMIĘTANIA
- 04.11.2021
AKCJA Z OKAZJI 11 LISTOPADA
Samorząd Mały i Duży zaprasza uczniów, nauczycieli i rodziców do włączenia się do akcji z okazji zbliżającej się rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Poniżej informacja ze strony organizatorów - Belfry Bazgrolą, Specjalni.pl oraz Superbelfrzy.
Na czym polega akcja?
Podczas zajęć, ale również prywatnie zarówno uczniowie jak i nauczyciele, rodzice i pracownicy szkoły mogą tworzyć specjalnie na tę okazję zaprojektowane Karty cytatów znanych Polek i Polaków. Takie myśli, które są uniwersalne, ważne dla naszej tożsamości, dla naszego życia, pracy którą wykonujemy, dla naszego rozwoju i są WARTE ZAPAMIĘTANIA.
Kartkę można wypisać ręcznie, można komputerowo. Można ją jeszcze dodatkowo ozdobić. Wszystkie kreatywne aktywności są mile widziane.
Utworzymy wspólną kolekcję na Wakelet i dołączymy ją do kolekcji utworzonej przez organizatorów>
Link do szkolnego Wakeleta
Projekt - Zgrana szkoła
- 04.11.2021
Miło nam poinformować, że nasza szkoła przystąpiła do projektu Zgrana szkoła.
Czekamy na informację, kiedy rozpocznnie się przygoda uczniów, nauczycieli i rodziców z grami planszowymii.
Uwaga - Zmiana terminów Konkursu Bóbr
- 03.11.2021
Klasa 3 a i 3 c - zapoznanie z Robotami Photon
- 29.10.2021
29 października klasy 3 b i 3 c poznały Photony. Mamy nadzieję, że przy bliższym poznaniu już na zajęciach w w swoich klasach będą utrwalać wiadomości poprzez zabawę w kodowanie i programowanie.
Z robotami zapoznali ich uczniowie uczęszczający na zajęcia pozalekcyjne "Przygoda z programowaniem".
Dziękujemy!
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Wszystkie