• Aktualności

          • Powiatowy Konkurs wiedzy o Parlamencie RP

          • 16.10.2022
          • 12 października uczniowie klas VIII pod opieką nauczyciela wiedzy o społeczeństwie – Doroty Ledwig wzięli udział w Powiatowym Konkursie wiedzy o Parlamencie RP pod patronatem Pana Mariana Cichona Starosty Powiatu Gdańskiego.  Konkurs ten odbywał się w Zespole Szkół Ogrodniczych i Ogólnokształcących w Pruszczu Gdańskim.

            Miło nam poinformować, że I miejsce zajęła uczennica naszej „trójki” - Amelia Stasiak z klasy VIII e.

              Z radością przekazujemy również informację o zakwalifikowaniu się wszystkich pozostałych uczniów naszej szkoły do kolejnego etapu organizowanego przez Biuro Komunikacji Społecznej Kancelarii Sejmu oraz z inicjatywy posła na sejm Pani Magdaleny Sroki.

          • Dzień Edukacji Narodowej

          • 14.10.2022
          • Wspaniałego Dnia Nauczyciela! 

            Jedne z najpiękniejszych życzeń jakie otrzymaliśmy:
            "Cudowni Nauczyciele z SP 3, życzę Wam takiej energii, która pozwoli Wam nie tylko przetrwać trudne czasy, ale też da chęć do działania, bycia realnie, konstruktywnie i z mocą w tym co robicie".
            Podczas Akademii były również wręczone Nagrody Burmistrza i Nagrody Dyrektora dla nauczycieli naszej szkoły za szczególne osiągnięcia w pracy.
            Od Samorządu Uczniowskiego otrzymaliśmy Certyfikaty Nauczyciela Dodającego Skrzydeł.
            Cudowny występ pełen humoru i wzruszenia dostarczyła nam klasa VI a (występ przygotowała Pani Agnieszka Wiśniewska). Nasi najmłodsi uczniowie zadedykowali nam piosenki, które zaśpiewali z energią, radością i szczerym uśmiechem.
            Szczególne podziękowania dla Was Rodzice, za wsparcie, aby nasi uczniowie mogli tak doskonale zaprezentowac się w tym dniu na szkolnej scenie.

            Dziękujemy :)

          • Webinarium dla Rodziców

          • 12.10.2022
          • 24 października 2022, 16:05
            Strona do zapisania się na webinarium

            Webinarium Moje dziecko wybiera szkołę - co warto wiedzieć to spotkanie dla rodziców, dotyczące wsparcia młodzieży w wyborze szkoły ponadpodstawowej. Opiekunowie dostaną niezbędne informacje, które pozwolą pomóc ósmoklasistom zarówno w wyborze odpowiedniej szkoły, jak i w formalnym procesie rekrutacji.

            Podczas webinarium:

            - poruszymy zagadnienia emocji ośmioklasisty oraz jego rodziny w okresie przygotowań do egzaminu i rekrutacji,
            - porozmawiamy o znaczeniu predyspozycji i zainteresowań zawodowych w wyborze szkoły,
            - omówimy harmonogramy czynności w postępowaniu rekrutacyjnym, kryteria i regulaminy,
            - przedstawimy możliwe ścieżki kształcenia.

            Webinarium poprowadzą doradczynie zawodowe Centrum: Beata Butkiewicz i Agata Jakowlew-Dąbrowska.

            Link do spotkania zostanie wysłany co najmniej godzinę przed wydarzeniem. W przypadku braku maila prosimy o sprawdzenie folderu SPAM lub kontakt z nami - informacja@centrumtalentow.pl, (58) 500 56 30.

            Organizatorem jest Centrum Rozwoju Talentów - nowoczesne i przyjazne miejsce dla wszystkich osób poszukujących wsparcia w kreowaniu swojej kariery zawodowej. Priorytetem Centrum jest pomoc w budowaniu mocnych stron i wspieraniu rozwoju talentów oraz uczeniu umiejętności, które podnoszą wiarę we własne siły. Tworzy sieć praktycznej współpracy pomiędzy służbami zatrudnienia a instytucjami oświatowymi i pracodawcami dla tworzenia wspólnej wartości jaką jest wykorzystanie potencjału talentów na rynku pracy.

          • "Zrób przerwę na planszówkę" - Zagrajmy!

          • 10.10.2022
          • "Planszówkowe rozgrywki to nie tylko sposób na relaks i ciekawą rozrywkę, ale także zajęcie, które wspiera rozwój naszej wiedzy i wyobraźni. To prawdziwy sport intelektualny, angażujący kluczowe obszary naszego myślenia, takie jak: pamięć, planowanie, dedukcja, czy liczenie. A co najważniejsze - spotkanie przy grach planszowych to idealna, łącząca pokolenia okazja do spędzenia czasu z innymi ludźmi. Dlatego 10.10 zapraszamy do świętowania, edukowania i przede wszystkim grania w gry planszowe!"

            10 października obchodzimy Dzień Gier Planszowych. W naszej szkole do akcji "Zagrajmy podczas lekcji, w każdym miejscu szkoły"  przystąpiło wielu nauczycieli ze swoimi uczniami. Pan Tomasz Zając rozegrał grę historyczną z klasą 5 c. Z tą samą klasą Pani Joanna Płóciennik zagrała na języku polskim. Pani Renata Ornoch na lekcji informatyki zagrała z klasą 6 c w grę związaną z programowaniem (którą najpierw uczniowie musieli przygotować), a z klasą 4 b w BrainBox. Pani Anna Kęsy - Mielczarek na zajęciach z Laurą doskonaliły umiejętność budowania zdań, wzbogacały zasoby słownictwa czynnego, uczyły się opowiadać historie właściwie używając odpowiednich form gramatycznych i konstrukcji zdaniowych- to wszystko z wykorzystaniem fantastycznej gry STORY CUBES ( tym razem zestaw PODRÓŻE ).
            Klasa 4 d z Panią Alicją Pietkiewicz grała w zgadywanki używając języka angielskiego.
            Klasa 5 b wraz z Panią Dorotą Świerzko rozgrywała turnieje wykorzystując gry, które były jeszcze dostepne w bibliotece szkolnej i mogły być wypożyczone na lekcję :) 
            Pani Jolanta Grygowaka z klasą 4 a turniej gier przeprowadziła  na godzinie wychowawczej. Z Panią Elżbietą Śliwińską uczniowie z klasy 3 b zagrali w 
            Dobble, Przyroda, Story Cubes.
            Nasi najmłodsi uczniowie z klasy 1 d z Panią Marią Kierską również przystapili do dzisiejszych rozgrywek. Zagrali w Dobble. 
            Po południu, w świetlicy szkolnej uczniowie klas 1- 3 oczekując na swoich rodziców  również grali w "planszówki".
            Zupełnie inny pomysł na ten dzień miała Pani Estera Chrzanowska z klasą 7 b. na lekcji techniki uczniowie sami tworzyli swoje gry, a potem je rozgrywali.
            Dziękuję wszystkim, którzy przystapili do rozgrywek w Dniu Gier Planszowych oraz firmie Rebel za umożliwienie nam uczestnictwa w akcji "Zgrana Szkoła", a co za tym idzie otrzymaniu wielu gier, które na pewno będą wykorzystywane w naszej placówce. 
            - koordynator akcji w szkole
            Renata Ornoch

          • Dzień Gier Planszowych

          • 07.10.2022
          • Zagrajmy razem!

            To święto miłośników planszówek. Gry planszowe to sposób na relaks i ciekawą rozrywkę, ale także zajęcie, które wspiera rozwój naszej wiedzy i wyobraźni. To sport intelektualny, angażujący pamięć, planowanie, dedukcję, czy liczenie. Spotkanie przy grach planszowych to łącząca pokolenia okazja do spędzenia czasu z innymi. Dlatego 10 października znajdźmy z klasą czas, aby zagrać wspólnie w planszówki. 
            Firma Rebel w ramach projektu "Zgrana Szkoła" wyposażyła naszą szkołę w ciekawe gry - są dostępne w bibliotece szkolnej - wykorzystajmy je w tym dniu!

          • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

          • 07.10.2022
          • 7 października 2022 r. uczniowie klas III - VIII zostali zaproszeni prze nauczycieli matematyki do zabawy z tabliczką mnożenia, bo nauka przez zabawę przynosi efekty.
            Na terenie szkoły zostały rozwieszone działania, po których rozwiązaniu ujawniało się hasło. Zmagania z tabliczką mnożenia i rozszyfrowaniem zagadki rozpoczęło się po pierwszej lekcji. Oprócz tego podczas długich przerw można było podjąć wyzwanie - szybki test z tabliczki mnożenia.
            Zabawa cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Uczestnicy mieli ogromną satysfakcję, gdy rozwiązali prawidłowo wszystkie zadania, odczytali hasło i otrzymali słodkie niespodzianki.

          • Nowy Samorząd Uczniowski

          • 06.10.2022
          • We wczorajszych wyborach został wyłoniony Samorząd Uczniowski. Zdecydowaną wiekszością głosów nowym przewodniczącym został Stanisław Przybysz. Zastępcami natomiast będą Zofia Zacharzewska oraz Piotr Maćkowski.
            Serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy w roku szkolnym 2022/2023.

          • Dzień Języków Obcych

          • 05.10.2022
          • W dniu dzisiejszym w naszej szkole nauczyciele biorący udział w projekcie - mobilność kadry edukacji szkolnej odwiedzili klasy, aby podzielić się swoimi wrażeniami z kursów językowych, w których brali udział poza granicami naszego kraju i zainspirować uczniów do nauki jezyków obcych. Uczniowie do których zawitali goście uczyli się podstawowych słów w języku: francuskim, greckim, hiszpańskim i włoskim.
            Pani Renata Ornoch z grupą uczniów z klasy 6 a przybliżyła wszystkim podstawowe słówka w języku francuskim i opowiedziała o wrażeniach z pobytu we Francji. Pani Alicja Pietkiewicz barwnie opowiadała o Grecji i uczyła wymowy zwrotów grzecznościowych w tym języku. Pomagały jej w tym uczennice z klasy 5 c. Pan Michał Mikołajek prowadził konwersację w języku hiszpańskim ze swoją uczennicą i uczył zwrotów przydatnych podczas pobytu w Hiszpanii. Pani Bogusława Sajewicz pięknie opowiadała w języku włoskim o zgromadzonych przez siebie skarbach. Uczniowie poznali zarówno wymowę jak i pisownię wyrazów, które pojawiły się w czasie prezentacji.
            Mamy nadzieję, że dzisiejszy dzień zaowocuje chęcią poznawania i uczenia się języków obcych przez naszych uczniów. 

          • Wybory do Samorządu Uczniowskiego

          • 03.10.2022
          • Wszystkie wymogi dla kandydatów na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego spełniają:
            1. Zofia Zacharzewska - kl. 7 b
            2. Matylda Kasińska - kl.8 a
            3. Łukasz Szymański - kl. 7 a
            4. Piotr Maćkowski - kl. 8 d
            5. Stanisław Przybysz - kl. 8 b
            Do 4.10 kandydaci prowadzą kampanię wyborczą.

          • W świecie emocji

          • 02.10.2022
          • 30 października 2022 roku uczniowie klasy I b brali udział w zajęciach na temat emocji, które zostały zorganizowane w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznejw Pruszczu Gdańskim. Na podstawie książki ,,Diego czuje za mocno" Allison Edwards zobaczyły jakie procesy zachodzą w naszych głowach z nadmiaru emocji. Poznały również różne sposoby na ich regulację. Dzieci w pracach plastycznych oraz zabawach ruchowych wyraziły swoje emocje. Zajęcia bardzo podobały się pierwszakom.

          • Dzień Chłopaka

          • 30.09.2022
          • Spacer i wizyta w Mc Donald's - 6 a (po lekcjach wspóne wyjście z wychowawcą).​​​​​​

            Seans filmowy w kinie Helios i posiłek w McDonald's - 6 b

            Warsztaty kulinarne w pizzerii - 6 c

          • Brawa dla Szkolengo Koła Wolontariatu i jego Opiekunów!

          • 24.09.2022
          • 24 września grupa uczniów należących do Szkolnego Koła Wolontariatu uczestniczyła w kweście na rzecz Hospicjum im. Dutkiewicza w Gdańsku. Zbierali pieniądze na budowę Centrum Opieki Wytchnieniowej w Gdańsku. Brawa dla świetnie zorganizowanego i zaangażowanego zespołu!

          • Pierwszy Charytatywny „Dzień Piżamy – obudź w sobie Anioła”

          • 22.09.2022
          • Nie myślimy o zdrowiu, kiedy jesteśmy zdrowi. Ale jak cenne jest zdrowie poznajemy dopiero w chorobie. Samorząd Uczniowski wraz ze Szkolnym Klubem Wolontariatu serdecznie zaprasza na Pierwszy Charytatywny „Dzień Piżamy – obudź w sobie Anioła”, który w naszej szkole odbędzie się w czwartek 29 września. Dzień Piżamy w szkole to przede wszystkim dzień zwrócenia uwagi na zdrowie i empatię. Dlaczego piżama? Kształt 👕- Ponieważ to standardowe ubranie chorych dzieci. Stała się ona nieodłączną częścią ich codzienności. To co dla nas jest związane z odpoczynkiem i spokojem, dla innych jest symbolem walki o zdrowie i życie. Chcemy okazać wsparcie wszystkim najmłodszym pacjentom i ich rodzinom poprzez zmianę sportowych ciuchów na piżamy. Wydarzenie ma charakter charytatywny, dlatego oprócz wsparcia w postaci przebrania, będzie również możliwość wrzucenia do puszki pieniędzy, które zasilą konto Fundacji „Gdy Liczy się Czas”.

          • CodeWeek - zaproszenie dla wszystkich chętnych nauczycieli!

          • 20.09.2022
          • Tegoroczny dziesiąty CodeWeek rozpoczyna 8 i potrwa do 23 października. Zgłoście swoją inicjatywę już dziś i dołączcie do międzynarodowej społeczności.Czym jest CodeWeek? To społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa „ścigają się” w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. W akcji mogą wziąć udział wszyscy, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować swoją przygodę z kodowaniem.W CodeWeek znajdzie się miejsce dla każdego – nie trzeba być specjalistą, by móc wziąć udział w tej inicjatywie. Wystarczą dobre chęci! Swoje wydarzenie można zgłosić na stronie codeweek.eu/add

            Proces rejestracji zajmuje tylko kilka minut. Jest niezbędny, aby organizowana przez Państwa inicjatywa została wliczona do puli wydarzeń odbywających się w Polsce.Zorganizujcie warsztaty z programowania, zajęcia z robotyki, zaproście uczniów do gier i zabaw, w których poćwiczą umiejętność kodowania lub po prostu zgłoście lekcje informatyki, które są realizowane według programu. Możecie też zaktywizować lokalną społeczność organizując webinar lub międzypokoleniową lekcję programowania. Liczą się wszystkie inicjatywy, które będą okazją do ćwiczenia logicznego myślenia i rozwijania kompetencji cyfrowych.Zainspirujcie się i zaplanujcie swoje wydarzenie podczas CodeWeek. Wystarczy wejść na stronę codeweek.eu lub koduj.gov.pl, gdzie znajdziecie wszystkie niezbędne informacje. Koniecznie sprawdźcie na mapie inicjatyw, co dzieje się w Waszej okolicy, https://codeweek.eu/eventslub zerknijcie na propozycje z poprzednich edycji!

            Pomysłów na organizację swojego wydarzenia na CodeWeek2022 możecie szukać np. na OSE IT Szkole. Znajdziecie tam np. kursy dotyczące programowania, które stworzyliśmy we współpracy z Klubem Młodego Programisty:

            Konkurs z nagrodamiZ okazji dziesiątej, jubileuszowej edycji CodeWeek przygotowaliśmy konkurs „1000 pierwszych organizatorów”. Zapraszamy do wzięcia w nim udziału. Wystarczy, że dodacie swoje wydarzenie na stronie codeweek.eu, a następnie wypełnicie ankietę zamieszczając w niej link do utworzonej przez Was inicjatywy. Więcej informacji o konkursie znajdziecie na stronie https://www.gov.pl/web/koduj/konkurs1000-codeweek2022

          • Żywa lekcja historii

          • 20.09.2022
          • Polska sarmacka legenda husarii

            Rycerze i wojowie za czasów Piastów 

            Długi wiek XIX

            Starożytna Grecja i Rzym (zdjęcia wkrótce)

          • Młodzi przyrodnicy na start!

          • 19.09.2022
          • Wystartowały zajęcia Koła Biologicznego. Zapraszam chętnych uczniów z klas 7-8, którzy chcą usystematyzować i poszerzyć swoją wiedzę biologiczną. Wspólnie przeprowadzimy eksperymenty naukowe, obserwacje mikroskopowe i terenowe. Mamy głowy pełne pomysłów, szeroko otwarte wszystkie zmysły, jesteśmy ciekawi i chętni do poznawania świata w wymiarze mikro i makro. Sądząc po pomysłach młodych przyrodników, będzie się działo.

            Już na pierwszych w tym roku zajęciach było ciekawie. Jeden z uczestników wykazał się wiedzą na temat… pająków. Z wyjątkowym zacięciem opowiadał o ich budowie i obyczajach, chwytał do pułapek aby wszyscy mogli je obserwować (po zakończonych zajęciach wszystkie pająki wróciły do środowiska).

            Opiekun Koła Biologicznego Bogusława Sajewicz

          • Narodowe Czytanie

          • 12.09.2022
          • Od 2012 roku zawsze na początku września ma miejsce Narodowe Czytanie. Jest to akcja społeczna propagująca znajomość literatury narodowej, w której obszerne fragmenty dzieł odczytywane są publicznie również w środkach masowego przekazu. W tym roku nasza szkoła także włącza się w to przedsięwzięcie. Z tej okazji 13 września zapraszamy klasy na:

            4. godzinie lekcyjnej – 8C, 8E
            5. godzinie lekcyjnej – 7A, 8D
            6. godzinie lekcyjnej – 7B, 8A, 8B
            na hall przy sali 36. Wspólnie wysłuchamy ballad „Świtezianka” i „Romantyczność” Adama Mickiewicza czytanych przez uczniów naszej szkoły.

            Klasy przychodzą pod opieką nauczycieli, z którymi mają zajęcia.
            Polonistki i Pani Dorota Ledwig
             

            Prezentowane wyposażenie (nagłośnienie) zostało zakupione dzięki udziałowi szkoły w programie Laboratoria Przyszłości.

            #LaboratoriaPrzyszłości
            #LaboratoriaPrzyszlosci