- Czwartek 23.01.2025
UWAGA!
Informacja dla osób, które nie wykupiły dostępu do aplikacji mobilnej eduVulcan
W związku z tym, że Vulcan od grudnia 2024 r pobiera opłaty za aplikację mobilną,
należy:
logować się przez stronę dziennika naszej szkoły, aby korzystać ze wszystkich do tej pory udostępnionych przez firmę vulcan możliwości
(można to robić na komputerze ale również na telefonie)
Logowanie
Grudniowe wyzwanie w projekcie „Jakie jest wyzwanie? What's the challenge?"
02.12.2021Grupa projektowa uczniów z klas 7 - 8 rzuciła w dniu dzisiejszym wyzwanie swoim koleżankom i kolegom z Hiszpanii, Słowenii, Cypru i Grecji. Zadanie grudniowe to nauczenie się słów, zaśpiewanie (zaprezentowanie) naszej kolędy „Przybieżeli do Betlejem". Nasi uczniowie przygotowali dla swoich rówiesników podpowiedź.
Brawo za odwagę, dystans do siebie i moc radości, którą tym nagraniem nam sprawiliście.
Wojewódzki Konkurs Wiedzy "W świecie legend i mitów"
02.12.2021Gdańska Autonomiczna Szkoła Podstawowa serdecznie zaprasza wszystkich uczniów klas 8 szkół podstawowych do udziału w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy "W świecie legend i mitów". Organizujemy nasze konkursy od kilku lat i cieszą się one dużym powodzeniem wśród uczniów. Łączymy bowiem sprawdzenie wiedzy w tradycyjnej formie (test- na etapie pierwszym), z samodzielną pracą literacką i dobrą zabawą, podczas końcowego turnieju finalistów. Mamy nadzieję, że podobnie jak w poprzednich latach, konkurs zostanie wpisany przez kuratorium jako punktowany, co przyda się finalistom i laureatom podczas rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.
"Szlachetna Paczka" - Kiermasz słodkości
30.11.2021Nasza szkoła bierze udział w akcji społecznej "Szlachetna Paczka"
Wybraliśmy Rodzinę, której chcemy pomóc (opis i potrzeby Rodziny pod zamieszczonym linkiem).Uczniowie i rodzice zaangażowali się w spełnienie marzeń rodziny i 30 listopada mogliśmy na terenie naszej szkoły zorganizować Kiermasz słodkości (ciasta pozyskane od niezawodnych Rodziców naszych uczniów). Z uzyskanych pieniędzy zakupione zostaną artykuły potrzebne rodzinie.
Trwa tez akcja zbierania pieniędzy na portalu zrzutka.pl - prosimy o datki.
Link do zrzutki
Dziękujemy w imieniu Rodziny!
Zaproszenie do VI edycji konkursu "Być jak Ignacy”.
27.11.2021Dlaczego warto się zarejestrować do programu Być jak Ignacy?
- programowi towarzyszy konkurs naukowy z pulą nagród ponad 300 000 zł. Nagrodzonych zostaje 30 szkół z całej polski. Nagroda główna dla szkoły wynosi 15 000 zł!
- nauczyciel otrzymuje gotowe, interaktywne materiały dydaktyczne do prowadzenia zajęć, łącznie jest to aż 16 kompletnych scenariuszy
- program ma nowoczesny i atrakcyjny dla uczniów charakter. W tematy zajęć wprowadza ich animowana historia z bohaterem programu Ignacym. Zagadnienia są wyjaśniane w specjalnie przygotowanych dla uczniów filmach edukacyjnych
- program ma ciekawą tematykę, uczniowie poznają zagadnienia związane z różnymi dziedzinami nauki np. Jak działa nawigacja? Jak działa pamięć i jak zapamiętuje informacje? W jaki sposób ludzkość prowadzi badania kosmosu?
- program ma patronat honorowy Ministra Edukacji i Nauki
Jak działa program Być jak Ignacy?
Na
Konkurs "List do Taty" - wyróżnienie!
23.11.2021Gratulujemy uczennicom z klasy 5 b: Poli Stolarek, Emilce Żyłce i Natalii Malinowskiej za udział w konkursie i piękne prace pisemne na temat: Kim jest i co dla mnie znaczy mój tata?
Nagrody za udział w konkursie "List do Taty" osobiście dostarczone przez Senatora RP Ryszarda Świlskiego wręczył dyrektor szkoły Pan Piotr Kaliński.
21 listopada - Dzień Życzliwości
21.11.2021Każdy, kogo spotkasz, toczy bitwę, o której nic nie wiesz. Dlatego w tych czasach, bądź szczególnie życzliwy dla innych i dla siebie.
Prace wykonane komputerowo lub zdjęcia prac wykonanych ręcznie należy przesłać do p. Sylwii Chwiej na podany link
Laureat Wojewódzkiego Konkursu św. Jan Paweł II i Wielkie Tematy
20.11.2021Uczeń naszej szkoły Adam Domeradzki z klasy 7 a zajął I miejsce w kategorii Literatura oraz wyróźnienie w kategorii Recytacja
GRATULUJEMY!Wrażenia Adama
Po dotarciu na miejsce zobaczyłem, że w recytacji bierze udział około 30 uczniów. Zestresowałem się. Moim marzeniem było, żeby recytować jako pierwszy i mieć to już za sobą. Nie udało się. Byłem w pierwszej dziesiątce. Słuchałem wystąpień innych i pomyślałem, że nie mam szans. Wszyscy byli świetnie przygotowani. Długo czekaliśmy na werdykt jury. Kiedy usłyszałem, że dostałem wyróżnienie nie mogłem w to uwierzyć. Potem jeszcze zostałem wywołany jako zwycięzca w kategorii literatura za wiersz, który napisałem. Trudno opisać emocje, jakie mi towarzyszyły. Byłem bardzo zadowolony.
Jakie jest wyzwanie? What’s the challenge?
16.11.2021Zapraszamy chętnych uczniów z klas VII i VIII do udziału w projekcie eTwinning – "Jakie jest wyzwanie? What’s the challenge?".
Jeżeli masz przynajmniej 2-3 umiejętności wymienione poniżej:
- posługujesz się językiem angielskim
- jesteś kreatywny i nie boisz się wyzwań
- lubisz gotować
- potrafisz majsterkować, rysować
- lubisz i nie wstydzisz się: tańczyć, śpiewać
- lubisz poznawać nowych ludzi
Zapraszamy do zabawy konkursowej "Nauczycielu, czy znasz swoją awatarową klasę"?
19.11.2021Zapraszam wszystkich uczniów do stworzenia swojego awatara w aplikacji Bitmoji na telefonie. Stworzoną postać należy umieścić w swoim profilu na Teams.
Na lekcji informatyki podczas spotkania – wykonamy zdjęcie całej grupy.
Wychowawcy klas i chętni nauczyciele, będą mieli za zadanie odgadnąć kto kryje się pod awatarem. Przewidziane niespodzianki dla nauczycieli, którzy wykażą się spostrzegawczością i dla tych uczniów, którzy stworzą najbardziej podobnego do siebie awatara (co nie jest łatwą sztuką).
Przykładowa (jeszcze nie cała grupa dziewcząt z klasy 5 c).
Aktualne / Ważne
- Dostępna przestrzeń publiczna
- Plan postępowań zamówień publicznych na rok 205
- Dystrybucja tabletek jodku potasu w sytuacji wystąpienia zdarzenia radiacyjnego.
Informacja Burmistrza Pruszcza Gdańskiego dla mieszkańców miasta Pruszcz Gdański dotycząca miejsc dystrybucji tabletek jodku potasu w sytuacji wystąpienia zdarzenia radiacyjnego
Informuję, że w sytuacji wystąpienia zdarzenia radiacyjnego w następujących lokalizacjach zostaną uruchomione punkty dystrybucji tabletek jodku potasu:
1. Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 1 ul. Niemcewicza 1 (hala), 83-000 Pruszcz Gdański
2. Szkoła Podstawowa nr 2 ul. Tysiąclecia 5 (sala gimnastyczna), 83-000 Pruszcz Gdański
3. Szkoła Podstawowa nr 3 ul. Matejki 1 (kryta pływalnia), 83-000 Pruszcz Gdański
4. Szkoła Podstawowa nr 4 ul. Kasprowicza 16 (kryta pływalnia), 83-000 Pruszcz Gdański
5. Centrum Kultury i Sportu ul. Chopina 34 (kontener od strony boiska), 83-000 Pruszcz Gdański
W obiektach wymienionych w pkt. 1-4 tabletki jodku potasu wydawane będą wyłącznie osobom posiadającym adres pobytu stałego lub czasowego na terenie miasta Pruszcz Gdański. Tabletki będzie można odebrać tylko w szkole, której obwód obejmuje ulicę adresu pobytu stałego lub czasowego mieszkańca.
W Centrum Kultury i Sportu tabletki jodku potasu wydawane będą osobom niefigurującym w rejestrze mieszkańców oraz obywatelom Ukrainy przebywającym na terenie miasta Pruszcz Gdański.
Lista adresów i obwodów szkolnych dostępna jest do pobrania pod adresem: https://pruszcz-gdanski.pl/portal-aktualnosci-lista...#MiastoPruszczGdański
- Regulamin udzielania stypendium Burmistrza Pruszcza Gdańskiego
30 czerwca 2022 r. mija termin składania wniosków o udzielenie stypendium Burmistrza Pruszcza Gdańskiego za wyniki w nauce, osiągnięcia sportowe lub artystyczne dla uzdolnionych uczniów pobierających naukę na terenie Miasta Pruszcz Gdański, w ramach Pruszczańskiego Programu Wspierania Edukacji Uzdolnionych Dzieci i Młodzieży. Uchwała RM, regulamin i wzór wniosku znajdują się poniżej oraz w BIP Urzędu Miasta:
Regulamin udzielania stypendium Burmistrza Pruszcza Gdańskiego za wyniki w nauce, osiągnięcia sportowe lub artystyczne dla uzdolnionych uczniów pobierających naukę na terenie Miasta Pruszcz Gdański, w ramach Pruszczańskiego Programu Wspierania Edukacji Uzdolnionych Dzieci i Młodzieży. W załączeniu uchwała RM i wzór wniosku.
link na stronę internetową zawierającą wszystkie informacje dot. udzielania stypendium
- Budżet Uczniowski SP 3
- ВІТАЄМО У ПОЛЬЩІ!
- Zasady bezpiecznego korzystania z publicznego transportu zbiorowego
- Apel Prezesa Naczelnej Rady Lekarskiej
Na prośbę Ministerstwa Edukacji i Nauki Kuratorium Oświaty w Gdańsku przesyła apel Prezesa Naczelnej Rady Lekarskiej – Prof. dr. hab. med. Andrzeja Matyi skierowany do uczniów i rodziców w sprawie szczepienia dzieci powyżej 12 roku życia.
Jerzy Wiśniewski
Dyrektor
Wydziału Strategii i Nadzoru Pedagogicznego
Kuratorium Oświaty w Gdańsku
- Zmiana cennika wynajmu obiektów w szkole
- Raport o stanie zapewniania dostępności podmiotu publicznego
- Szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat – materiały informacyjne
Szanowni Państwo,
od 7 czerwca rodzice mogą rejestrować na szczepienie dzieci, które ukończyły 12. rok życia. Wcześniej została uruchomiona rejestracja dla uczniów w wieku 16 i 17 lat. Aktualnie szczepienia odbywają się w punktach populacyjnych i powszechnych.
Po zakończeniu wakacji szczepienia przeciw COVID-19 będą mogły być realizowane w trybie mobilnym na terenie placówek oświatowych. Będą je wykonywały podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień. Szczepienia będą realizowane według ustalonego harmonogramu, który obejmie także działania informacyjne w szkołach i placówkach. Dodatkowo Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Ministerstwem Zdrowia przygotowało rekomendacje dotyczące przygotowania się ucznia do szczepienia.
Działania informacyjne dotyczące szczepień w szkołach i placówkach będziemy kontynuować w kolejnych tygodniach.
Z wyrazami szacunku
Anna Ostrowska
Rzecznik Prasowy MEiN
Załączniki:
- Szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat – informacje dla szkół i placówek – komunikat MEiN
- Szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat – informacje dla szkół i placówek – plakat
- Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby niepełnoletniej przeciw COVID-19
- Szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat – rekomendacje dla rodziców – plakat
Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 932328