• Relacje z uroczystości, wydarzeń sportowych i wydarzeń klasowych

Ach, ta Pippi!

15.02.2023 19:03

10 lutego 2023 roku uczniowie klas I a, I b, III c wybrali się do Multikina w Gdańsku na przedstawienie teatralne pt. "Ach,ta Pippi" przygotowane przez Narodowy Teatr Edukacji z Wrocławia. Dzieci dowiedziały się co to znaczy dobro, prawda, uczciwość i prawdziwa przyjaźń. Dzięki znakomitej grze aktorskiej oraz zastosowaniu kolorowych projekcji multimedialnych, siedząc w swoich fotelach mogły być w domu barwnej z koloru włosów i charakteru Pippi, a po chwili znajdowały się w cyrku, gdzie mogły podziwiać akrobacje lwów .

Była to radosna przygoda z teatrem i na długo pozostanie w pamięcia dzieciaków.

Dzień Głośnego Czytania Bajek w I d

08.02.2023 19:29

Kolejny kolorowy i wesoły dzień za nami!Dzisiaj przypomnieliśmy sobie klasykę gatunku z bajek i baśni.  Dużo rozmawialiśmy o ulubionych bohaterach bajek i baśni o ich cechach charakteru, a także o książkach, które są nie tylko jednym z najlepszym źródeł wiedzy , ale również rozwijają pamięć, wyobraźnię, poszerzają słownictwo i przede wszystkim pozwalają przeżywać wspaniałe emocje. Dzieci chętnie opowiadały o postaciach za, które się przebrały.

WIZYTA W BIBLIOTECE

30.11.2022 19:38
            Uczniowie klasy I b kolejny raz w tym roku szkolnym odwiedzili Powiatowa i Miejska Bibliotekę  Publiczna w Pruszczu Gdańskim.Wysluchali teatrzyku kamishibai pt.,,Bajka o soli".Tradycyjnie na koniec nie zabrakło szalonej zabawy z chusta animacyjna i czytania samodzielnie wybranych przez dzieci książek.

MALI ARTYŚCI z kl. I b na SCENIE

30.11.2022 19:31

Pierwszoklasiści z pomocą pani wychowawczyni i rodziców przygotowali interesujące  przedstawienie. Wystąpili w pięknej scenerii  i pomysłowych kostiumach, prezentując występ pt. ,,Jesień". Wspaniale recytowali, śpiewali piosenki i grali na instrumentach. Swoimi umiejętnościami zaimponowali kolegom i koleżankom z klas. 0-III oraz Rodzicom, dla których mili specjalny pokaz po południu.

Każdy  występ uczniów z I b został nagrodzony brawami i miłymi słowami uznania.

Muzeum Poczty Polskiej - wycieczka klasy 3c

21.10.2022 19:14
            Dzisiaj klasa 3c odwiedziła Muzeum Poczty Polskiej. Podczas lekcji muzealnej uczniowie zostali zapoznani z historią wymiany informacji na odległość - od najdawniejszych czasów po dzień dzisiejszy.