• Relacje z uroczystości, wydarzeń sportowych i wydarzeń klasowych

Od ziarenka do bochenka.

11.10.2021 15:41

Na zajęciach z edukacji środowiskowej uczniowie klasy III b rozmawiali o roślinach zbożowych i poznali etapy powstawania chleba na podstawie filmu, ilustracji oraz wiadomości z książek. Te zajęcia były inspiracją dla Ninki ,która namówiła tatę ,aby wspólnie upiekli chleb .Taką niespodziankę zrobiła koleżankom i kolegom oraz swojej pani przynosząc przepyszny bochenek chleba. Wszyscy zajadali się tym smakołykiem. Bardzo dziękujemy za taki prezent.

Warsztaty pszczelarskie

06.10.2021 17:11
            6 października wszystkie klasy 1 i grupa kaszubska (pod opieką pani Eli Śliwińskiej) wzieły udział w warsztatach pszelarskich prowadzonych przez panią Bożenę Kuper-Krzyżanowską, która przyjechała do nas z Kartuz. Dzieci dowiedziały się jak ważną rolę w naszym świecie odgrywają pszczoły i dlaczego musimy je chronić. Poznały tajniki pracy pszczelarza, zobaczyły jak wyglada ul i dowiedziały się w jaki sposób powstaje miód. Każda grupa podczas zajęć plastycznych pomalowała farbami gipsowy odlew pszczoły, a także spróbowała miodu, który przywiozła pani Bożena.

Dzień Tabliczki Mnożenia w klasach trzecich

01.10.2021 16:04

1 października to Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W tym roku szkolnym uczniowie wszystkich klas trzecich brali udział w tym przedsięwzięciu. W ciągu jednej minuty musieli obliczyć pięć przykładów na mnożenie. Dodatkowo na zajęciach z edukacji matematycznej pracowali indywidualnie i w grupach wykonując zadania na mnożenie i dzielenie. Mogli zagrać w grę ,,Mistrz Tabliczki Mnożenia”, obliczali sudoku i łamigłówki matematyczne. Dodatkową atrakcją była paleta edukacyjna na mnożenie oraz gra Pusy. Poprzez świetną zabawę mogli poćwiczyć tabliczkę mnożenia. We wszystkich klasach wyłoniono osoby, które w ciągu jednej minuty bezbłędnie wykonały działania na mnożenie. W nagrodę otrzymają dyplom, a wszyscy, którzy brali udział dostali słodki poczęstunek.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom!

Dzień Chłopaka w III b

01.10.2021 07:57

Dziewczynki w III b przygotowały super niespodzianki dla swoich kolegów z klasy. Wręczyły prezenty, złożyły życzenia. Każda opisała wybranego kolegę w kilku zdaniach. Chłopcy podziękowali i również odwdzięczyli się miłym słowem na temat swoich koleżanek. Jednogłośnie stwierdzili ,że fajnie jest usłyszeć tyle miłych słów na swój temat. Miejmy nadzieję ,że uśmiech i miłe słowo będzie towarzyszyło uczniom w klasie codziennie.

Wycieczka klasy III b do Będomina

28.09.2021 07:44
            22 września 2021 roku klasa III b była na wycieczce w MUZEUM HYMNU NARODOWEGO W BĘDOMINIE, które mieści się w dworze szlacheckim, należącymw latach 1740-1785 do rodziny Wybickich, gdzie urodził się Józef Wybicki, autor tekstu Mazurka Dąbrowskiego, hymnu Polski. Uczniowie zapoznali się ze stałymi i czasowymi wystawami: JÓZEF WYBICKI I JEGO CZASY, LOSY MAZURKA DĄBROWSKIEGO, POLSKIE SYMBOLE NARODOWE. Na koniec zwiedzania muzeum uczniowie odśpiewali wszystkie zwrotki hymnu.