• Relacje z uroczystości, wydarzeń sportowych i wydarzeń klasowych

Nauczanie hybrydowe w 3 d

11.11.2021 09:56
            W dniu dzisiejszym uczniowie i nauczyciele klas I - III przeszli próbę nauczania hybrydowego. Udało się uchwycic w kadrze klasę 3 d wraz z wychowawczynią. Jak widać podołali temu niełatwemu zadaniu.

28.10.2021 21:00

26 października na udekorowanych holach klas I-III obchodziliśmy Dzień Postaci z Bajek. Dzieci wraz z nauczycielami mogli przebrać się w ulubioną postać. Na przerwach uczniowie mieli możliwość zrobienia sobie zdjęcia w fotobudce-minionku, w kolorowej ramce czy przy bajkowych transparentach. Były też do odgadnięcia zaszyfrowane hasła, sekwencje cyfr do przepisania dla najmłodszych oraz kolorowanki XXL. Dzieci brały udział w quizach związanymi z Tygodniem Głośnego Czytania, w którym nauczyciele czytali opowieści z różnych stron świata. Było to piękne i kolorowe bajkowo-edukacyjne wydarzenie, wystarczy spojrzeć na zdjęcia!

Tydzień głośnego czytania w klasie III b.

25.10.2021 18:40

Uczniowie klasy bardzo lubią czytać książki, a także słuchać jak czytają inni. Towarzyszy im to od pierwszej klasy. W dniach od 18 do 22 października 2021 roku zostało przeprowadzonych szereg działań. Do czytania wybraliśmy ,,Baśnie H.CH. Andersena”, ,,Baśnie Braci Grimm”, książkę ,,Pat i Mat”oraz „Apolejka i jej osiołek”. W pierwszym dniu czytał każdy z klasy ,w drugim pani Ewa Złotucha, w trzecim tata Niny Żukowskiej, w czwartym uczniowie z Technikum Architektury Krajobrazu, którzy przyszli z mamą Marty Bąkowskiej, w piątym czytała pani Hania Rybka. Zakończyliśmy podsumowując ten tydzień poprzez zredagowanie notatki, zapisanie w zeszytach, wykonując prace plastyczne na temat przeczytanych książek. Przypomnieliśmy sobie, jak ważne jest czytanie. Rozwija wyobraźnię ,wzbogaca słownictwo ,wciela w role bohaterów, zbliża, rozwija koncentrację, rozbawia ,pozwala nam pokazywać emocje .Przy tej okazji dzieci nawiązały nowe znajomości ze starszymi koleżankami i kolegami. Było to miłe i bardzo owocne spotkanie, które zakończyło się wręczeniem prezentów i książeczek do samodzielnego uzupełnienia według własnego pomysłu. Będziemy nadal kontynuowali głośne czytanie, ponieważ bardzo lubimy.

Bardzo dziękujemy osobom, które zaangażowały się w czytanie.

Nasza Pani

15.10.2021 11:22

Dzień Nauczyciela to dzień wyjątkowy, a jednocześnie jak każdy inny, bo pracowity. Pani dostała bardzo piękny prezent .Była to koszulka z magicznym napisem, którym bardzo się wzruszyła. Taki to był napis: TRZEBA MIEĆ WIELKIE SERCE, BY KSZTAŁCIĆ MAŁYCH LUDZI. DZIĘKUJEMY!
            W tym dniu uczniowie klasy 3 b dowiedzieli się jak wyglądała szkoła, do której chodziła Pani Hania ,co się nosiło i co obowiązywało. Było to bardzo ciekawe dla dzieci, które uczęszczają do teraźniejszej szkoły. Na zajęciach z edukacji polonistycznej przypomnieli sobie zasady opisu osoby. To zadanie okazało się interesujące dla uczniów klasy III b. Każdy otrzymał małe wskazówki i przystąpił do wykonania pracy, czyli opisania swojej Pani :)
            Był to dzień pełen wrażeń, pracy i miłych słów.

W Kinie na Bursztynowym Szlaku

12.10.2021 21:27

12 października 2021 roku klasa 3 b była w Kinie na Bursztynowym Szlaku w Pruszczu Gdańskim na filmie pt. ,,RAYA I OSTATNI SMOK”.
            To amerykański film animowany komputerowo, który jest jedną z wielu wyjątkowych produkcji Disneya. Opowiada o fantastycznym świecie, w którym przed wieloma wiekami ludzie i smoki byli prawdziwymi przyjaciółmi. To mądra animacja, która przez zabawę przekazuje widzom w każdym wieku warte pielęgnowania wartości, takie jak wzajemne zaufanie i współpraca. Dzięki barwnym bohaterom i pełnym akcji przygodom z wielkim zaciekawieniem dzieci obejrzały film.