• Bezpłatne warsztaty z programowania - "Koduj z Gigantami

• 04.09.2023
          • Chcielibyśmy zaprosić uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w bezpłatnych warsztatach z programowania w ramach akcji „Koduj z Gigantami”. W tym roku tematyka warsztatów to Sztuczna Inteligencja - “WKr(AI)nie przyszłości".
            Głównym celem akcji jest propagowanie nauki programowaniawśród dzieci i młodzieży oraz promowanie rozsądnego korzystania z nowych technologii.

Zajęcia odbywają się w stacjonarnie w naszym mieście Pruszcz Gdański ul. Rogozińskiego 5/S5 w we wrześniu 2023 r.
            Aby zapisać się i wziąć udział w bezpłatnych warsztatach wystarczy, że uczniowiezarejestrują się na stronie https://info.kodujzgigantami.pl/3OZL98x

• Akcja Szkoły Pełne Talentów #2

• 30.08.2023
          • Już w piątek 1 września oficjalnie rozpoczynamy akcję Szkoły Pełne Talentów #2 i startujemy z wydawaniem Talenciaków w sklepach Lidl!

W tym roku przygotowaliśmy niespodziankę! Pierwsze 10 zarejestrowanych szkół, które zdobędą minimum 1000 Talenciaków na swoim koncie otrzyma urządzenie edukacyjne Knowla Box w prezencie!

Mechanizm jest bajecznie prosty. Za Każde wydane 50 zł w sklepach Lidl (w tym min. 1 owoc lub warzywo) kasjer wyda 1 Talenciaka. Zebrane Talenciaki wymienicie na super nagrody dla Waszej szkoły.

• Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 - harmonogram

• 30.08.2023
          • 4 września 2023 r.
            Klasy 0 - 3 godz. 10.30
            Klasy 4 - 8 godz. 11.00​​​​​​

Po rozpoczęciu roku szkolnego odbędzie się sprawdzian kompetencji z języka angielskiego dla klas IV.
            Na podstawie jego wyników uczniowie zostaną podzieleni w obrębie swoich klas na 2 grupy:
            podstawową i rozszerzoną.
            Czwartoklasiści proszeni są o przyniesienie długopisów i udanie się do sal lekcyjnych zgodnie z poniższą listą:
            Klasa 4 a - sala 33

Klasa 4 b - sala 17
            Klasa 4 c - sala 47

• Odbiór zaświadczeń dla absolwentów klas 8

• 28.06.2023
          • Zapraszamy naszych tegorocznych absolwentów po odbiór zaświadczeń Okregowej Komisji Egzaminacyjnej
            w dn. 06.07.2023 (czwartek) według harmonogramu:

8.00 klasą 8 a
            9.00 klasa 8 b
            10.00 klasa 8 c
            11.00 klasa 8 d
            12.00 klasa 8 e.

Pamietajcie, że wyniki będą już 3.07.2023 r. na ZIU (otrzymaliście potrzebne do logowania hasło).
            Dokumenty do szkoły pierwszego wyboru należy donieść do 12.07 (środa).

• Najlepsi Absolwenci roku szkolnego 2022/2023

• 22.06.2023
          • Mury naszej szkoły pożegnali dzisiaj uczniowie klas ósmych. Życzymy Wam powodzenia w kolejnym etapie Waszego życia! W galerii uczniowie, którzy osiągnęli bardzo dobre wyniki w nauce.

• Koncert "Dzieci Dzieciom"

• 14.06.2023
          • 16 czerwca 2023 r. (w piatek) o godz. 13.00 odbędzie się w naszej szkole koncert. W zespole zaśpiewają dzieci z różnych zakątków Ukrainy, Niech zabrzmią ukraińskie piosenki, niech śpiewają dzieci i niech każda dobra piosenka leci z serca do serca!
            Zapraszamy!

• Wyróżnienie w konkursie fotograficznym

• 14.06.2023
          • Nasza uczennica z klasy 6 a - Aleksandra Kwaśnik zdobyła wyróżnienie w konkursie fotograficznym  "Z książką w plenerze - Czytam i zdrowo spędzam czas wolny" zorganizowanym przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Pruszczu Gdańskim.
            Gratulujemy Olu!

• Wyróżnienie w konkursie Ptasi Album

• 02.06.2023
          • Celem konkursu jest propagowanie obserwacji przyrodniczych.
            W II edycji konkursu Ptasi Album, organizowanego przez GWO uczniowie klasy 4C zdobyli wyróżnienie. Wraz z nauczycielką przyrody p. Bogusławą Sajewicz przygotowali prezentację pt. Co oko widziało, ucho słyszało, a aparat uchwycił, w której zamieścili własnoręcznie wykonane zdjęcia ptaków. Uczniowie wywalczyli nagrody dla szkoły: lornetkę, mapy i poradniki do obserwacji przyrodniczych. Brawa dla: Erwina Burka, Oli Dańkowskiej, Liliany Dębowskiej, Stasia Dymanowskiego, Marii Kasprowicz, Stasia Korszańskiego, Amelki Leśniewskiej, Blanki Mach, Marcela Ostrowskiego, Janka Poźniaka, Mikołaja Sawickiego, Mai Skierki, Matyldy Święcickiej i Mateusza Wrońskiego!

Link do strony konkursowej

• Wielki Maraton Czytelniczy

• 31.05.2023
          • Ogłoszone zostały wyniki Tegorocznego Wielkiego Maratonu Czytelniczego.

W naszej szkole wyróżnienia zdobyli:
            w klasach 4 - 6 - Anna Gurzyńska z kl. 6B
            w klasach 7 - 8 - Łukasz Szymański z kl. 7A.
            Gratulujemy!

• Konkurs z okazji Dnia Matki w języku angielskim

• 28.05.2023
          • Dnia 26. 05. 2023 został rozstrzygnięty konkurs na najpiękniejszego lapbooka w języku angielskim. W przedsięwzięciu brali udział uczniowie klas II i III.  Zadaniem uczestników konkursu było opracowanie i wykonanie książki tematycznej o swojej mamie w języku angielskim w formie lapbooka. Uczniowie wykorzystali różne ilustracje, wycinki i w ciekawy sposób zaprezentowali wybrane słownictwo z języka angielskiego. Istotna tu była również estetyka pracy, a także pomysł na jej wykonanie. Gromadzenie i segregowanie informacji umożliwia syntezowanie wiedzy oraz jej szybkie i efektywne przyswajanie. Autorzy lapbooków ćwiczą także takie umiejętności jak: kreatywność czy organizowanie pracy.

Jury składające się z nauczycieli języka angielskiego wyłoniło zwycięzców:
            - miejsce I: Hanna Złotucha z kl. II b;
            - miejsce II: Oliwia Klimek z kl. II a, Ida Radziun z kl. II a;
            - miejsce III: Nina Zmiarowska z kl. IId.
            Wyróżnienia otrzymują wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie ponieważ wszystkie prace były wyjątkowe!
            Nagrody dla uczniów biorących udział w konkursie zostały ufundowane przez Radę Rodziców.

Z okazji Dnia Mamy wszystkim mamom składamy najlepsze życzenia.