• Wigilijne spotkanie członków organizacji pozarządowych

• 19.12.2023
          • 18 grudnia 2023 r. na zaproszenie Burmistrza Pruszcza Gdańskiego Janusza Wróbla i Przewodniczącej Rady Miasta Małgorzaty Czarneckiej - Szafrańskiej, w murach naszej szkoły odbyło się wigilijne spotkanie przedstawicieli organizacji pozarządowych. Na przybyłych gości czekał poczęstunek i przedstawienie przygotowane przez uczniów naszej szkoły, pod "batutą" Sławomira Kochanka. Mamy nadzieję, że nasi goście poczuli magię świąt.

Wielkie podziękowania należą się wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie tego przedsięwzięcia.

• Warsztaty świąteczne w klasie 1b

• 18.12.2023
          • 11 grudnia w klasie 1b odbyły się warsztaty świąteczne, które przeprowadziła mama ucznia Pani Monika Soćko.  W trakcie zajęć dzieci wykonały skrzaty z włóczki.

• Szkolny konkurs plastyczny dla klas O-3 „Mój przyjaciel miś” rozstrzygnięty.

• 18.12.2023
          • Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy kreatywności i inwencji twórczej oraz życzymy dalszych sukcesów artystycznych.

Nagrody główne otrzymali:

1 miejsce: Alicja Dintar kl. O oraz Nina Zmiarowska kl. 3d

2 miejsce: Kornelia Kubińska kl. 1c i Antonina Kaliszczuk kl. 2d

3 miejsce: Amelia Kaiser kl. 2a.

Wyróżnienia: Kora Kamińska kl. O, Zofia Hillar kl. 1b, Kacper Świeciak kl. 2d, Anna Zachowska kl. 2b, Sara Pazera kl. 2b.

Nagrody dla zwycięzców i wyróżnionych uczestników konkursu sfinansowała Rada Rodziców, za co serdecznie dziękujemy.

• Rozstrzygnięcie konkursu piosenki światecznej w j. angielskim

• 17.12.2023
          • 15 grudnia 2023 r.  odbyło się rozstrzygnięcie konkursu piosenki świątecznej w języku angielskim. Wyznaczenie miejsc było bardzo trudnym zadaniem dla komisji, ponieważ wszyscy uczestnicy pięknie zaśpiewali swoje utwory. Dlatego też wszyscy zaprezentują swoje piosenki w trakcie jasełek. Po naradzie komisja ustaliła wyniki:
            I miejsce zajął bezkonkurencyjny Bartosz Cieślik z klasy 4 a
            II miejsce wybrany został duet w składzie: Dominika Przeżyło i Aleksandra z klasy 7 c
            III miejsce zdobyła Aniela Czapka z klasy 5 a.
            Gratulujemy i dziękujemy wszystkim za udział w konkursie.

• Mikołajkowe Mistrzostwa Szkoły w Pływaniu

• 12.12.2023
          • W dniach 7-8.12.2023 odbyły się w naszej szkole Mikołajkowe Mistrzostwa Szkoły w Pływaniu. Rywalizacja sportowa odbyła się na wszystkich poziomach od klasy 1 do 8.
            Dziękujemy serdecznie dzieciom, rodzicom, nauczycielom za wsparcie, współpracę i świetną zabawę.
            Szczególne podziękowania należą się Radzie Rodziców za sfinansowanie nagród w postaci worków sportowych oraz medali dla wyróżnionych zawodniczek i zawodników.
            Dziękujemy również Sekcji Sport za przekazanie koszulek sportowych na nagrody dla uczestników.
            To były dwa dni pełne, radości, zdrowej rywalizacji, przezwyciężania własnych słabości, a przede wszystkim dobrej zabawy.

• Wielki sukces naszej uczennicy!

• 11.12.2023
          • Martyna Osiwalska uczennica klasy 6 c reprezentując szkołę na IV ogólnopolskich mistrzostwach szkół w fitnesie sportowym zajęła III miejsce. Gratulujemy!!!

• Budujemy naszą szkołę i otoczenie w Minecraft Education

• 08.12.2023
          • Chłopcy z klasy 7c podjęli się kreatywnego zadania. Wspólnie budują makietę naszej szkoły w Minecraft Education. Emocji wiele, zarzadzenie zespołem i podział pracy - niesamowity. Brawo! Odwrócona lekcja -  nauczyciel w roli ucznia, a moi uczniowie, no cóż ...swietni w roli nauczyciela.

• Akcja "Paczuszka dla maluszka"

• 03.12.2023
          • W tym roku nasza szkoła bierze udział w akcji Paczuszka dla Maluszka organizowanej przez Fundację Małych Stópek.
            Fundacja ta zajmuje się wsparciem najmłodszych w domach samotnej matki, hospicjach, domach dziecka czy domach pomocy społecznej dla dzieci. Cała akcja rozpocznie się 3 grudnia i potrwa do 20 grudnia.

W inicjatywę można się włączyć poprzez przygotowanie klasowej paczki z artykułami higienicznymi, takimi jak: proszki i płyny do prania, kremy, szampony, balsamy do ciała, mydła, pieluszki i pieluchy czy zabawki.

Artykuły te będzie można znosić do szkoły po 6 grudnia. Przy wejściu na choince szkolnej zawisną bombki przypominające o akcji. Każda z nich będzie przyporządkowana poszczególnej klasie.

Po 20 grudnia przygotowane przez nas paczki zostaną przewiezione do Dom Matki i Dziecka w Gdańsku

Dziękujemy za włączenie się w akcję i szerzenie dobra.

Zapraszamy do odwiedzenia oficjalnej strony https://paczuszkadlamaluszka.pl

• Zacznij przygodę z Minecraft Education (uczniowie klas 4-8)

• 29.11.2023
          • Minecraft Education to edukacyjna wersja znanej i uwielbianej na całym świecie gry wideo. Teraz, w wyniku współpracy Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Microsoft w ramach programu Laboratoria Przyszłości, dostępna jest dla nauczycieli i uczniów szkół podstawowych (od klasy 4) i ponadpodstawowych na Zintegrowanej Platformie Edukacyjnej. Buduj z Minecraft Education, czyli Szkoła ucząca z Microsoft Education.
            Zapytaj swojego nauczyciela informatyki o swój login i hasło do Zintegrowanej Platwormy Edukacyjnej z której pobierzesz darmową wersję (do 6 maja 2024 r. )

• Świat Eksperymentu na lekcjach przyrody i chemii

• 21.11.2023
          • Przed warsztatami czwartoklasiści zastanawiali się jakie tajemnice kryje woda. Kilka doświadczeń i pokazów, mnóstwo pytań i mądrych odpowiedzi i... Woda bez tajemnic!

Uczniowie klas 7 i 8 uczestniczyli w warsztatach chemicznych kolejny raz i zmagali się z trudniejszymi zagadnieniami: tlenki i ich właściwości oraz sole i ich właściwości.