• Giganci Programowania

• 29.04.2022
          • Miło nam poinformować, że Mikołaj Kalinowski z klasy 5 a otrzymał imienny Voucher na kurs programowania, który on-line będzie dla niego prowadzony od  11 – 15 lipca 2022 r. Mikołaj brał udział w zajęciach prowadzonych w ramach zajęć - Giganci Programowania (język Scratch)
            Brawo!

• Międzyszkolny Konkurs Chemiczno-Fizyczny

• 28.04.2022
          • Sukces naszych uczniów w Międzyszkolnym Konkursie Chemiczno-Fizycznym przygotowanym i przeprowadzonym przez Szkołę Podstawową nr 4 w Pruszczu Gdańskim.
            I miejsce w powiecie zajął Michał Gurzyński z klasy 8 d,
             miejsce - Paulina Lech z klasy 8 b,
            IV miejsce - Maria Gurzyńska z 8 d.
            Brawa👋

Zdjęcia zaczerpnięte ze strony internetowej SP 4 Pruszcz Gdański

• Etap powiatowy Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

• 26.04.2022
            • Drużyna w składzie: Jan Janczukowicz, Jakub Sajewicz, Julia Szelak i Zofia Zacharzewska zajęła II miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym - etap powiatowy (kategoria 10-12 lat).
            • Drużyna w składzie: Krzysztof Gmiterek, Krzysztof Kluszczyński i Ignacy Zdanowicz zajęła V miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym- etap powiatowy (kategoria 13 lat i więcej).

Turniej odbyl się w Cedrach Wielkich w poniedziałek 25.04.2022 r.
            Wszystkim uczestnikom GRATULUJEMY!

• Dzień Ziemi w naszej szkole!

• 25.04.2022
          • 22 kwietnia 2022 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Ziemi. Wszyscy uczniowie klas  I - VIII byli zaangażowani w działania edukacyjne kształtujące postawy proekologiczne. Klasa II c pod opieką wychowawczyni Emilii Chamerskiej stworzyła happening z własnoręcznie przygotowanymi afiszami i przechodząc po holach w trakcie przerw przypominała innym o potrzebie ochrony środowiska. Dzieci z klas I - III wysłuchały wiersza i rapu w wykonaniu uczniów z IV c o tym, jak być eko. Klasy IV - VI brały udział w wydarzeniu artystycznym poprowadzonym przez Pana Sławomira Kochanka, w trakcie którego uczniowie z kółka teatralnego przedstawili piosenki i wiersze o pięknym życiu i dbaniu o Ziemię. Następnie wszyscy zatańczyli taniec Ziemi i uczyli się, jak traktować nasza planetę, której metaforą była ogromna piłka. Najstarsi uczniowie klas VII -VIII brali udział w podchodach ekologicznych i wysłuchali prezentacji, z której dowiedzieli się, co to jest ślad wodny i ślad węglowy, a także poznali zasadę upcyclingu, Zero waste i odpowiedzialnej konsumpcji. Dziękujemy Pani Esterze Chrzanowskiej i uczniom z klas IV - VIII za przygotowanie pięknych plakatów z okazji Dnia Ziemi – prace można oglądać na korytarzach szkolnych. Uczniowie z koła biologicznego pod opieką Pani Bogusławy Sajewicz i Alicji Pietkiewicz zastosowali zasadę upcyclingu w praktyce i stworzyli donice ze zużytych butelek plastikowych. Sadzenie roślinek z okazji Dnia Ziemi było działaniem prawdziwie przyjaznym dla środowiska.

• Gramy razem!

• 22.04.2022
          • !Zapraszamy Cię na warsztaty parateatralne, pełne zabawy, współpracy i wzajemnej nauki języków!Wspólnie będziemy budować teatralny świat w języku polskim, ukraińskim i angielskim. Odkryjemy też, jak wiele można zdziałać bez słów!Kiedy?! : Czwartki, 19.00 -20. 30Gdzie? : Szkoła Podstawowej nr 3 w Pruszczu Gdańskim.Zapraszamy uczestników w wieku 7-14 lat Zajęcia są darmowe.Stwórzmy grupę i GRAJMY RAZEM!Teatr Bujda na Resorach & Fundacja KIWI

• Mobilność kadry edukacji szkolnej - wyjazd IX

• 22.04.2022
          • W ramach projektu „Międzynarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej” realizowanego ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+ sektor Edukacja szkolna od 4 – 15 kwietnia 2022 r.  Pani Renata Ornoch uczestniczyła w kursie języka francuskiego w grupie międzynarodowej. Dwutygodniowa nauka odbywała się w ECOLE "LE CHATEAU" ADULTES we Francji w Antibes.

• Mistrzostwa Polski Dzieci w brydżu sportowym

• 22.04.2022
          • W dniach od 8 do10 kwietnia, nasz uczeń - Marcin Staniak z klasy 5 b brał udział w Mistrzostwach Polski Dzieci w brydżu sportowym w turnieju par. Wraz ze swoim kolegą, z innej szkoły, zdobył zaszczytne I miejsce. Serdecznie gratulujemy zwycięstwa.

• Budżet Uczniowski - głosowanie!

• 10.04.2022
          • 7 kwietnia 2022 r. zagłosowaliśmy na jeden z trzech projektów zgłoszonych w ramach Budżetu Uczniowskiego. Z niecierpliwością czekamy na ogłoszenie wyników!

• Miejski Turniej BRD

• 06.04.2022
          • Dzisiaj policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Pruszczu Gdańskim przy udziale dyrekcji i nauczycieli naszej Szkoły, pod Patronatem Burmistrza Miasta Pruszcza Gdańskiego, zorganizowali dla uczniów szkół podstawowych miejski turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowym.

Podczas konkursu drużyny rywalizowały ze sobą w kilku konkurencjach. Uczniowie rozwiązywali testy ze znajomości przepisów ruchu drogowego, pokonywali na rowerach sprawnościowy tor przeszkód, przejeżdżali przez miasteczko ruchu drogowego oraz sprawdzano ich wiedzę z zakresu pomocy przedmedycznej. O zwycięstwie decydowała suma punktów uzyskana przez szkoły w poszczególnych dyscyplinach.

W kategorii do 12 lat, zwyciężyła drużyna z naszej Szkoły, którą reprezentowali: Julia Szela, Zofia Zacharzewska, Jan Janczukowicz i Jakub Sajewicz. W kategorii powyżej 12 lat zwyciężyła również drużyna naszej Szkoły, którą reprezentowali: Ignacy Zdanoicz, Krzysztof Kluszczyński i Dominik Budzki. Wszyscy uczestnicy miejskich eliminacji turnieju otrzymali nagrody ufundowane przez Burmistrza Miasta oraz dyplomy, najlepszym zawodnikom wręczono medale i puchary Burmistrza Miasta Pruszcz Gdański.

Gratulujemy wszystkim drużynom!

Bardzo dziękujemy również uczniowi kl.7a - Krzysztofowi Gmiterkowi, który w ramach wolontariatu pomagał podczas turnieju.