Dzień piąty
To był zielony dzień Świętego Patryka Zabawami i jezykowymi łamiglówkami zakończyliśmy obchody Tygodnia Nauki. Były słodkości, fotobudka i tańce irlandzkie.
Dzień piąty
To był zielony dzień Świętego Patryka Zabawami i jezykowymi łamiglówkami zakończyliśmy obchody Tygodnia Nauki. Były słodkości, fotobudka i tańce irlandzkie.
czyli zabawy językowe z liczbą Pi na języku polskim w klasach: IV a, IV d
Na początek uczniowie poznali liczbę Pi, czytając wiersz Wisławy Szymborskiej i zapisali jej liczby. Jednym z zadań czwartoklasistów z okazji Tygodnia Nauki i Święta Liczby Pi było ułożenie co najmniej czterowersowej rymowanki, niekoniecznie o tematyce matematycznej, z wyrazami zawierającymi liczbę Pi. Uczniowie musieli wykorzystać wybrane wyrazy z Pi, które wcześniej w wyznaczonym czasie sami zapisali, pamiętając o zasadzie fonetycznej dotyczącej głoski i. To zadanie wymagało wiedzy i umiejętności polonistycznych. Prace wybrane przez nauczycielkę języka polskiego - za namową organizatora szkolnego Tygodnia Nauki- prezentujemy Państwu i zachęcamy do wybrania najlepszej rymowanki przez przyznanie gwiazdek w powyższym formularzu:
Uczniowie klasy 6 a 6 c i 4 c brali udział w lekcji sportowej na trampolinach na stadionie Lechii Gdańsk.
Dzień czwarty
Dzień czwarty to przede wszystkim Kangur matematyczny. W konkursie wzięło udział 72 uczniów z klas 2-8. Bylo to prawdziwe wyzwanie, szczególnie dla drugoklasistów, którzy po raz pierwszy trudzili się nad lamiglowkami. Brawa dla wszystkich lubiących matematyczne wyzwania
Pierwszoklasiści uczestniczyli w zajęciach pt.,,Tajniki fizyki-spotkanie z Thomasem Edisonem wynalazcą żarówki", które poprowadził zaproszony Gość.
Dzieci obejrzały krótki film o życiu i wynalazkach Edisona. Następnie zostały zapoznane z rodzajami żarówek i sposobami wykorzystania źródeł światła.Mogły w sposób praktyczny sprawdzić, jak można wykorzystać światło.
Te bardzo ciekawe i pouczające zajęcia zakończyła zabawa w TEATR CIENI.
Obserwacje mikroskopowe to nie tylko umiejętności ustawienia mikroskopu, dobrania oświetlenia i barwnego filtra, wyostrzenia obrazu, ale również wykonanie rysunku. Uczniowie klasy 7 B wykonali rysunki przekroju poprzecznego łodygi różnych roślin, a czwartoklasiści obserwowali i rysiwali odnóża muchy domowej.
W ramach Tygodnia Nauki - nocne obserwacje nieba! Prawdziwym hitem okazała się aplikacja Stellarium, dzięki której oznaczyliśmy obserwowane gwiazdy, planety i satelity. Idealnie zaprezentował się Mars i Wenus oraz Wielka i Mała Niedźwiedzica z Gwiazdą Polarną.
Dzień trzeci:)
To dzień nauki i zabawy
Każdy uczeń naszej szkoły otrzymał w dniu dzisiejszym pamiątkowy ołówek z okazji Tygodnia Nauki. a organizatorzy i uczniowie zaangażowani w prowadzenie warsztatów pamiątkowy breloczek. Dziękujemy Panu Dyrektorowi za ufundowanie naszej młodzieży tak sympatycznych gadżetów wpisujących się w to wydarzenie.
Szczególne podziekowania ślemy dla Pana Sebastiana Janczy, który zainicjował i był głównym motorem, aby takie przedsięwzięcie miało miejsce w naszej szkole.
Dzień drugi :)
Dzień drugi wypełniony emocjami i świetną zabawą. Laboratoria Przyszłości - hafciarka, drukarki 3d zakupione w ramach projektu #LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci
Dzień pierwszy
Warsztaty prowadzone przez uczniów - dla uczniów. Brawo!
10 marca grupa uczniów z klas ósmych naszej szkoły uczestniczyła w konferencji "Technikum jest OK" z udziałem pracodawców sektora IT, która odbyła się w Technikum Łączności w Gdańsku. Konferencja miała na celu przybliżyć uczniom ostatnich klas szkoły podstawowej ofertę kształcenia w kierunkach technicznych i wskazać perspektywy zatrudnienia. Uczestnicy byli bardzo zadowoleni z wizyty w ZSŁ, a gadżety, które tam otrzymali, będą przypominały im o tym dniu.
Mimo, że sobota praca wre. Uczniowie z Kółka biologicznego przygotowują się do Tygodnia Nauki :)
Zapraszamy do wysłuchania - Młodzi radiowcy rozmawiają o Tygodniu Nauki w naszej szkole.
W dniu dzisiejszym nasi ósmoklasiści przystąpili do pisania testu standaryzującego zadania z matematyki Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej. Mieli okazję zmierzyć się z budową testu i konstrukcją zadań, które czekają ich w maju. Poznać swoje umiejetności, a przy okazji wskazać jakie polecenia i jakie zadania są dla nich niich niezrozumiałe, bądź niepoprawnie skonstruowane
Przy wejściu do naszej szkoły pięknie prezentują się dzieła, których autorem jest mieszkaniec Pruszcza Gdańskiego Grzegorz Żywicki.
W miniony poniedziałek prace artysty w towarzystwie Dyrektora szkoły Piotra Kalińskiego podziwiał burmistrz Pruszcza Gdańskiego Janusz Wróbel i senator Ryszard Świlski, który wręczył na ręce Dyrektora stosowną uchwałę Senatu Rzeczpospolitej Polskiej , który ogłosił ten rok Rokiem Jana Matejki.
Pojawienie się tych murałów doskonale wpisuje się w ustawę i jest elementem obchodów Roku Matejki.
Na obecny rok przypadają trzy znaczące daty związane z Janem Matejko:
185 rocznica urodzin Jan Matejki,130 rocznica jego śmierci oraz 125. rocznica powstania pierwszego biograficznego muzeum na ziemiach polskich - Domu Jana Matejki.
Do życzeń Samorządu Uczniowskiego dołączyła męska część grona pedagogicznego.
Był to wyjątkowo radosny i przyjemny dzień dla żeńskiej części naszej społeczności dzięki sympatycznym życzeniom i wielu ciekawym pomysłom na okazanie uznania i szacunku dla koleżanek.
Zgodnie z obietnicą przedstawiamy program Tygodnia Nauki, który zaczyna się już w poniedziałek. Zamieszczmy też harmonogram, w którym możecie sprawdzić kiedy Wasza klasa bierze udział w warsztatach. Nie możemy się już doczekać! Serdecznie zapraszamy!
Powered by aSc EduPage