• Projekt etwinning - Let's Measure Our Water Footprint

• Rok szkolny 2019-2020 rozpoczynamy od udziału naszej szkoły w międzynarodowym  projekcie eTwinning „Zmierzmy nasz ślad wodny”. Projekt dotyczy problematyki ekologicznej.

W świecie, w którym zasoby wody maleją z dnia na dzień z powodu globalnego ocieplenia i rosnącej populacji, należy mówić o sposobach jej oszczędzania. Celem projektu  jest zwiększenie wśród naszych uczniów świadomości zużycia wody. W ramach projektu uczniowie zapoznają się z koncepcją śladu wodnego. Mamy nadzieję, że uczniowie staną się bardziej świadomi potrzeby jej oszczędzania i będą promować odpowiednie postawy w swoim najbliższym otoczeniu.

• Czym jest ślad wodny?

•

W ramach projektu uczniowie zastanawiają się nad tym, co należy rozumieć przez „ślad wodny” oraz czym jest pośrednie oraz bezpośrednie zużycie wody. Uczestnicy projektu poznają pojęcie wirtualnej wody oraz zastanawiają się nad tym, jakie mogą być konsekwencje nadmiernego zużycia naturalnych zasobów i jak tego uniknąć.  Jednym z zadań projektowych jest stworzenie logo i filmu, który ma promować postawy proekologiczne i zachęcać do oszczędzania wody.

• Uczestnicy projektu

• Udział w projekcie biorą uczniowie z Hiszpanii, Turcji, Włoch, Wielkiej Brytanii, Rumunii, Danii i Portugalii . Naszą szkołę reprezentują uczniowie z klasy VII c , VI b i VI c. Nasi uczniowie stworzyli filmy i plakaty, które dotyczą problemu braku wody i zachęcają do jej oszczędzania.

•       ŚWIATOWY DZIEŃ                           WODY

•  Światowy Dzień Wody obchodzony jest corocznie 22 marca już od 1993 roku w celu podniesienia świadomości na temat potrzeby ochrony zasobów wodnych i zagrożeń, jakie niesie ze sobą spadek jej zasobów. Uczniowie, którzy są uczestnikami międzynarodowego projektu eTwinning Let’s measure our Water Footprint przygotowali prezentację, której celem jest promowanie postawy szacunku do wody wśród naszej społeczności szkolnej.

• Rap o wodzie

• Efektem współpracy między uczestnikami projektu jest stworzenie rapu, który ma przypominać nam o potrzebie ochrony wody i wspólnej odpowiedzialności za stan środowiska.

• Współpraca z PGW Wody Polskie

• Aby nasze działania na rzecz ochrony wody miały szerszy zasięg, nawiązaliśmy współpracę z instytucją Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie i uczestniczyliśmy w działaniach w ramach projektu Aktywni Błękitni.

• ZAKOŃCZENIE PROJEKTU

• Jesteśmy dumni z faktu, że dzięki naszemu zaangażowaniu w realizację zadań projektowych nasza grupa otrzymała

Krajową Odznakę Jakości, przyznawaną przez Krajowe Biuro eTwinning.

Odznaka Jakości jest przyznawana wybitnym projektom eTwinning i wskazuje osiągnięcie określonego krajowego i europejskiego standardu.