• Light me the way - Oświetl mi drogę

• Gratulujemy naszej koordynatorce - Pani Alicji Pietkiewicz!

Celem projektu jest rozwijanie umiejętności badawczych uczniów, dzielenie się z  innymi wiedzą na temat naukowego aspektu światła, a także poszerzanie świadomości dotyczącej alternatywnych źródeł energii.  Uczniowie będą mieli możliwość poznania i nawiązania współpracy z uczniami z innych krajów i będą rozwijali umiejętności komunikacyjne w języku angielskim w celu wymiany doświadczeń. Korzystając z licznych narzędzi TIK poprawią również swoje umiejętności cyfrowe i wiedzę technologiczną. Uczestnicy projektu będą rozwijać swoje umiejętności osobiste, interpersonalne i międzykulturowe.

Uczniowie z różnych krajów będą realizować wspólne prace projektowe, dzięki którym dowiedzą się jak ważna jest dobra znajomość światła. Temat światła zostanie dokładnie zbadany poprzez interdyscyplinarne podejście do tego tematu.

Temat światła zostanie zbadany pod każdym możliwym względem i zaangażuje wiedzę uczniów z wielu różnych przedmiotów.

- Astronomia: światło w kosmosie;

- Ochrona środowiska: lekkie i zielone domy, zanieczyszczenie światłem, zmiany klimatyczne i nowe panele fotowoltaiczne ze związkami organicznymi;

- Chemia: reakcje fotochemiczne;

- Biologia: Znaczenie fotosyntezy dla wszystkich żywych istot;

- Fizyka: załamanie i odbicie światła i fal elektromagnetycznych;

- Matematyka: opis matematycznego modelu załamania i odbicia;

- Sztuka: światło i cień ....

- Historia: światło dawniej i dziś

Geografia – strefy klimatyczne

• Uczestnicy projektu

• W naszej szkole projekt realizują uczniowie z klasy 8c w ramach zajęć rozwijających umiejętności z języka angielskiego pod opieką pani Alicji Pietkiewicz.

Zachęcamy do pobierania e-kalendarza z obrazkami z konkursu na logo projektu. Link poniżej.

b262bf288.pdf

• Konkurs na logo projektu i zakładki do książek zainspirowane projektem.

• Korzystając z różnych aplikacji, uczniowie tworzyli prace, które mają propagować tematykę projektu.

• Wspólne obchody Dnia Bezpiecznego Internetu i Dnia Projektów eTwinning

• 8 luty to Dzień Bezpiecznego Internetu. Z tej okazji 15 lutego odbyło się na webinarium, w trakcie którego omawialiśmy założenia naszego projektu z użyciem technologii informacyjno-komunikacyjnej. Rozmawialiśmy na temat zasad bezpiecznego korzystania z Internetu i zagraliśmy w grę online kahoot, w której uczniowie sprawdzali swoją wiedzę dotyczącą

bezpieczeństwa Internecie.

• Podsumowanie projektu

• Na zakończenie projektu wszyscy uczestnicy wzięli udział w finałowym webinarium w aplikacji Zoom. W trakcie spotkania Zofia Syldatk podziękowała w imieniu naszego zespołu organizatorom za udział w projekcie i opowiedziała o swoich wrażeniach. Uczniowie z naszej szkoły przygotowali również quiz wiedzy w aplikacji Wordwall, który sprawdzał zdobytą w trakcie projektu wiedzę o tym, czym jest światło.

Zapraszamy do rozwiązania tego quizu i sprawdzenia swojej wiedzy ogólnej na ten temat.

Wordwall quiz about light

Dziękujemy uczniom naszej szkoły za aktywny udział i reprezentowanie naszej placówki w międzynarodowym  projekcie eTwinning.