• Relacje z uroczystości, wydarzeń sportowych i wydarzeń klasowych

Dzień Jabłka w Maleninie

06.10.2022 21:29
            Trochę wiedzy, dużo zabawy i śmiechu, coś pysznego czekało na uczniów klas 4 w Jabłoniowym Dworku w Maleninie.
            Czego dowiedziały się dzieciaki? Jak wygląda sad i praca w nim, co się uprawia. Prezentacja połączona z własnoręcznym zbiorem i degustacją jabłek. Potem wspólne zabawy i zdrowa rywalizacja pod chmurką. Na głodnych czekało ognisko i pieczenie kiełbasek. Każdy mógł pokroić jabłko w plasterki na specjalnej maszynce. Jeszcze zabawa na sianie w 200 letniej stodole. Na zakończenie deser - szarlotka z bitą śmietaną. Było naprawdę wesoło i pyszne!

Jabłoniowy Dworek - wyjazd klasy 6 a

29.09.2022 19:39
            29 wrzesnia 2022 r. klasa 6 a spędziła cudowny czas w Malaninie.
            Była lekcja o sadownictwie, smakowanie jabłek, zabawy na świezym powietrzu, ognisko i pieczone kiełbaski.
            Potem wszyscy spędzili czas na degustacji szarlotki i ... zabawie w stodole na sianie.
            Wrażeń moc.

Międzynarodowy Konkurs Informatyczny Bóbr Benjamin

17.11.2021 16:46
            17 listopada 2021 r. do konkursu w kategorii wiekowej Bóbr Benjamin (klasy 4- 6) przystąpiło 11 uczniów z naszej szkoły: Liliana Łebek, Sebastian Jakubek , Adam Skuza (4a),  Aleksandra Kwaśnik (5a), Jakub Sajewicz (5c), Alicja Hołoweńko, Aleksander Maj, Mikołaj Brzeziński, Łukasz Szymański, Maciej Sosnowski, Stanisław Włoszek (6a).
            Brawo dla Was uczniowie, za to, że przystąpiliście do tego ciekawego, ale trudnego konkursu, tak jak Wasi rówieśnicy z innych krajów.

Międzynarodowy Konkurs Informatyczny Bóbr Junior

16.11.2021 16:48
            16 listopada 2021 r do konkursu w kategorii wiekowej Bóbr Junior (klasy 7 - 8) przystąpiło czworo uczniów naszej szkoły: Wiktoria Idźkowska i Liliana Mikos - Ogonowska (8a), Wojciech Myszkowski i Michał Gurzyński (8d).
            Brawo dla wszystkich za przystąpienie do tego trudnego konkursu -  wymagającego wiedzy matematyczno-informatycznej i umiejętności logicznego myślenia.

Greccy bogowie w szkole

09.11.2021 19:35
            Uczniowie klas V na lekcje historii przebrali się za bogów greckich. Był to pomysł na aktywne zajęcia, który miał na celu utrwalenie wiedzy na temat starożytnej Grecji, jak również poznanie ciekawostek na temat prezentowanych bogów. Wszyscy świetnie się bawili zarówno podczas przebierania się jak i prezentowania boskich atrybutów.