• Relacje z uroczystości, wydarzeń sportowych i wydarzeń klasowych

Klasa 6 c w Jump City

08.12.2022 16:03
            8 grudnia z okazji Mikołajek 6 c wybrała się do Parku Trampolin Jump City w Gdańsku. Wzięła udział w lekcji wf-u w Jump City. Zabawa była bardzo udana. Można było rozładować emocje i naładować akumulatory

Mikołajkowe wyjście do kina

02.12.2022 16:41
            Z okazji Mikołajek klasy 6 a, 5 c i 4 b były w Kinie na Bursztynowym Szlaku na filmie "Świąteczny Cud", który wprowadził wszystkich w nastrój zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

Zielona Szkoła klasy 4 c

01.12.2022 20:42
            Zielona Szkoła
            Uczniowie klasy 4C uczestniczyli w dwudniowym cyklu zajęć Zielonej Szkoły w Schodnie. Organizatorem lekcji był Wdzydzki Park Krajobrazowy. Pierwszym wyzwaniem była gra terenowa "Życie lasu". Dwie grupy poruszały się po lesie, rozwiązując kolejne zadania. Po terenie uczniów prowadziła jedynie mapa, a nauczyciele czuwali nad ich bezpieczeństwem. Musieli rozwiązywać zagadki logiczne, łamać szyfry, rozpoznawać rośliny i zwierzęta leśne. Przy okazji obserwowali życie lasu.
            Po obiedzie zajęcia praktyczne "Jak powstaje papier?". Każdy mógł wykonać papier czerpany i ozdobić go. Na zakończenie pierwszego dnia było ognisko pod gwiazdami z pieczeniem kiełbasek i słodkich pianek.
            Zaraz po śniadaniu drugiego dnia dzieciaki wyruszyły do lasu na zajęcia "Buschcraft" czyli jak bytować w lesie. Jak zbudować szałas, miotać kamienie z procy, czym się żywić w lesie. Z takimi umiejętnościami można już wyruszać na wyprawy terenowe. Ostatnia "lekcja" podjęła trudny temat "Jak korzystać z mapy w terenie?". Prowadzacy uczył dzieciaki Jak czytać mapę i korzystać z busoli. Po części teoretycznej marsz na azymut w poszukiwaniu skarbu.
            Czwartoklasiści poradzili sobie nie tylko z zadaniami teoretycznymi i praktycznymi, ale również z życiem codziennym poza własnym domem, bez telefonów, mamy i taty. Brawo dla 4C!

Klasa 8 a w KL Stutthof

12.10.2022 19:04
            12 października uczniowie klasy 8 a z wychowawcą na lekcji historii podążali ścieżką więźniarek z KL Stutthof, poznając warunki życia obozowego. Na wszystkich ogromne wrażenie wywarły warunki życia codziennego więźniów urągające godności człowieka.

Spektakl "Pępek świata" - teatr "Maska" z Krakowa

10.10.2022 18:45
            Klasa 6 a gościła w Miejskiej i Publicznej Bibliotece w Pruszczu Gdańskim.  Młodzi widzownie obejrzeli kilka scenek z zycia ich rówieśniczki Anny - dziewczyny rozkapryszonej, egoistycznej dla której najważniejsze jest tylko jej dobre samopoczucie.
            Historia, która może zdarzyć się każdemu, kto widzi tylko "swój czubek nosa".