• Relacje z uroczystości, wydarzeń sportowych i wydarzeń klasowych

,,Wszystkie moje mamy" - spotkanie autorskie z Renatą Piątkowską i lektorką Malwiną Kożurno

26.09.2021 08:31
            23.09.2021r w świetlicy szkolnej uczniowie klasy VIIa I VII b uczestniczyli w spotkaniu autorskim z panią Renatą Piątkowską. Autorka w prosty i wzruszający sposób przedstawiła historię Szymka Baumana - chłopca uratowanego z warszawskiego getta prze Irenę Sendlerową - którą opisała w książce "Wszystkie moje mamy". Fragmenty powieści niezwykle żywo i obrazowo przeczytała młodzieży lektorka Malwina Kożurno.
            To już kolejne spotkanie w naszej szkole zorganizowane przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Pruszczu Gdańskim dzięki pani Joannie Łabasiewicz, która jest naszym dobrym duchem w popularyzowaniu współczesnej literatury dla dzieci i młodzieży.

Żywa Lekcja Historii

21.09.2021 18:18
            20 i 21 września 2021 roku nasi uczniowie wzięli udział w zajęciach Żywej Lekcji Historii. Tematyka zajęć została dopasowana do poszczególnych poziomów klas. Program i scenariusz zajęć poruszał zagadnienia wychowania patriotycznego oraz łączył zabawę z wiedzą.
            Uczniowie klas IV ujrzeli inscenizację dotyczącą czasów pierwszych Piastów.
            Klasy V przeniosły się do starożytnej Grecji i Rzymu.
            Polską sarmacką legendę husarii obejrzały klasy VI.
            Najstarsze klasy przypomniały sobie najważniejsze wydarzenia z długiego wieku XIX.

Klasa 7 a w Jabłoniowym Dworku

21.09.2021 18:21

Klasa VII a wraz z wychowawcą 16 września 2021 r. uczestniczyła w wycieczce edukacyjno- integracyjnej do Malenina.

Mimo deszczu wszystkim dopisywał humor i dobra energia. Ze stacji kolejowej pieszo wśród pól i sadów uczniowie powędrowali do Jabłoniowego Dworku. Na początek dowiedzieli się, jakie zabudowania gospodarskie znajdowały się kiedyś w gospodarstwie rolnym i do czego służyła stodoła, w której obecnie odbywają się zajęcia edukacyjne i rekreacyjne dla dzieci i młodzieży. Mogli spróbować jabłek i obsłużyć starą maszynkę do ich obierania. Następnie były zajęcia w sadzie na temat pracy sadowników i degustacja różnych gatunków jabłek. Potem był czas na ognisko i zabawę - m.in. karmienie kucyka, wyścigi drużyn w workach, przeciąganie liny i największa frajda .... zabawa w sianie.

Na koniec pobytu gorąca herbata z sokiem i szarlotka z bitą śmietaną. Zmęczeni, ale szczęśliwi ruszyli znowu na kilkukilometrowy spacer, aby dotrzeć na stację kolejową.

• Arboretum w Wirtach

15.09.2021 21:36

15 września 2021 roku klasy VI a oraz VI b wybrały się na wycieczkę integracyjną do Arboretum Wirty przy Nadleśnictwie Kaliska. W Leśnym Ogrodzie Dendrologicznym dzieci miały możliwość spaceru ścieżką dydaktyczną pozwalającą poznać różne typy roślinności.

Wyjazd zakończył się ogniskiem, pieczeniem kiełbasek i wspólną zabawą.